• sex a tehotenstvo

    Dobrý deň,pán doktor, momentálne som v 18 tt, keď som bola v 14 tt, začala som počas pohlavného styku silno krvácať. Veľmi som sa vyľakala, no našťastie sa to skončilo dobre, obe branky zavreté, krčok maternice v poriadku, takisto na ultrazvuku nenašli žiadne odlupovanie placenty a aj maternica je v poriadku. Týždeň som si poležala v nemocnici, krvácanie prešlo za pár hodín. Lekár vravel, že pravdepodobne sa praskla nejaká cievka. Odvtedy som pohlavný styk nemala. Chcela by som sa spýtať, či treba dodržiavať abstinenciu?

    Dobrý deň,
    ťažko povedať, ale ak je nález úplne v poriadku, tak by opatrný styk už nemal sposobiť krvácanie. Osobne by som miesto vaginálneho styku doporučil iné sexuálne aktivity.