• Laktobacily

    Vo vysledkoch kultivacii boli premnozene vlaknite laktobacily v priebehu 4 mesiacov uz 2x. Gynekolog mi naordinoval vyplachy so sodou bikarbonou, ktore mi pomohli len ciastocne. Mam bolesti, zacervenanie a svrbenie, bez vytoku. Tiez som mala zapal mocovych ciest lieceny ATB a partnerov nestriedam. Aky je ucinnejsi sposob liecby? Ako tomu predchadzat? Odporucate uzivat probiotika alebo tie laktobacily len rozmnozuju? Dakujem.

    Dobrý deň,
    táto porucha mikrobiálneho osídlenia je veľmi nejasná a niektorí autori ju spochybňujú. Ak ste brala antbiotiká, tak skôr dochádza k útlmu laktobacilov, než k premnoženiu. Skôr si myslím, že problém je inde, môže sa jedna´t o mykozu.