• Cysta na vajecniku

    Dobrý deň,
    bola som na kontrole u gynekológa 3 mesiace po pôrode. Našiel mi cystu na vaječníku, musím sa ísť objednať do nemocnice na operáciu. Povedal mi, že mi ju skúsia prv odstrániť bez uspatia a ak nebudem zvládať tak ma uspia. Myslite si, že je hneď potrebná operácia? Nedostala som ešte ani menštruáciu po pôrode. Povedal mi taktiež, že to môže byť aj z toho, že ma pri pôrode roztrhalo. Po ďalšie, ak na ru operáciu pôjdem, je možné že tu bolest vydržím aj bez uspatia? A ako dlho budem ležať v nemocnici ? Nakoľko som ostala vystresovaná, tak som sa zabudla na všetko opýtať. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    zrejme ide o nejaké nedorozumenie, naozaj z Vášho popisu vôbec netuším, čo Vám našli a čo je v pláne. Cysta na vaječníku sa nemusí operovať, ak nie sú na nej nejaké podozrivé nálezy, a ak sa operuje, vždy je to v celkovej narkóze.