• skríning

    Mám 34 rokov a v 11. týždni mi z odberov vyšli výsledky: Hodnota PAPP-A 2,93 miu/mL -1,25 Mom, výsledok skríning negatívny, rizikov M.Down 1 z 1800, poznámka riziko M.Down očakávané iba vzhľadom k veku matky je 1 z 460.
    V 16. týždni mi vyšli výsledky:
    Hodnota MS-AFP 32,06 ng/mL - 0,87 MoM
    Hodnota uE3 0,48 ng/mL - 0,51 MoM
    Hodnota Total hCG 52,52 kiu/L - 2,08 MoM
    Hodnota PAPP-A 2,93 miu/mL - 1,29 MoM
    Výsledok: skríning negatívny
    riziko M.Down 1 z 160
    riziko NTD 1 z 7000
    Poznámky: riziko M.Down očakávané iba vzhľadom k veku matky je 1 z 460
    Prosím povedzte mi mám sa vzhľadom na to riziko strachovať?
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    prvý skríning je jasne negatívny, ale druhý - ak je naozaj riziko 1:160 tak je to v šedej zóne a je to potreba dovyšetri´t, ak ste sa preklepla má to by´t 1:1600 tak je výsledok negatívny a nič sa nedeje.