• NOVOFEM

    Dobrý deň, poprosím o radu. Na základe hormonálnych testov - hlavne folikulostimul. hormónu - 127,2 mU/ml -, luteniz. horm. 80,53, 17-betaestradio 20,25, progesteron 1,08, testostero 0,55) mi lekár presdpísal NOVOFEM. Mám 45 rokov, všetky príznaky meopauzy. Doteraz som vždy užívala antikoncepciu. CHcem sa opýtať, či je nejaká možnosť otehotnenia - čo by bolo úplne nežiadúce - , nakoľko lekár tvrdí, že v zmysle hormonálnych výsledkov antikoncepciu nepotrebujem a možnosť otehotnenia nie je žiadna. Ďakujem za odpoveď.l

    Dobrý deň,
    výsledky naozaj svedčia pre začiatok menopauzy a preto by ste už nemala mať ovuláciu, naozaj si myslím, že riziko gravidity je minimálne.