• dana a alternativa

    dobry den, chcela by som sa spytat, mam zavedenu danu - od augusta 2008. od decembra 2008 mi meskala menzes a odvtedy mam problemy - hnedy, cervenohnedy vytok, bola som aj u svojho gyn. lekarky, povedala ze je to najskor z dany asi ju zle znasam. gyn. mi predpisala nejake tabletky norethisteron a ascorutin, mam to brat po tri mesiace a ked sa to neupravi tak bud musi ist dana prec alebo... moze sa to upravit?aby tie problemy vymizli?a v poslednom case ju citim ked si sadam. chcem sa spytat ake su ine alternativa okrem antikoncepcnych tabliek tie nemozem a ani nechcem. co by ste mi odporucil? dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    ak cítíte vnútromaternicové teliesko keď si sadáte, tak zrejme jeho poloha nie je správna. Bolo by vhodné vyšetrenie ultrazvukom a zhodotenie. Posunuté teliesko može sposobovať Vaše príznaky aj krvácanie.
    Ak nechdete najprirodznejšiu antikoncepciu - hormonálnu, tak Vám ostáva ešte bariérová a chemická antikoncepcia, ktoré sú však menej spoľahlivé. Je zvláštne, že možete norethisteron a nemožete antikoncepciu, ide v podstate o rovnaký hormón.