• plodova voda

    Dobry den, pan doktor .V 20t.tehotenstva mi zacala odtekat plodova voda.Nechali si ma v nemocnici.Teraz v 22t. mi na ultrazvuku zistili,ze tam ta voda nie je, co sa vytvori tak mi hned aj odtecie.Zistili mi aj slaby zapal, tak uzivam antibiotika.Na sone mi povedali,ze dietatko pribera a rastie,zodpoveda danemu tyzdnu ,oblicky ma v poriadku.Chcela by som sa spytat ci to dietatko nebude postihnute.Dakujem

    Dobrý deň,
    toto je veľmi závažný stav a prognóza žiaľ nie je dobrá.
    Hlavne ak sa rozvíja zápal je vysoká pravdepodobnosť, že potratíte a dieťa nebude životaschopné. Poznám síce prípady, kedy sa otvor v blanách zacelil a voda sa začala doplňovať, ale ide o extrémne vzácne prípady. Držím palce.