• vynechanie menštruácie a zmena HAK

    Dobrý deň, mám taký problém, že minulý mesiac, teda koncom júla mi mala prísť menštruácia, ale neprišla. Tabletky som brala pravidelne, s oneskorením max. 2 hodiny a s priateľom som bola v ten mesiac len 2x a to v neplodné dni a s prerušením. Začala som ďalšie balenie, nakoľko som sa tu dočítala, že to môže byť normálne. Lenže prechádzam z Novynette na Yaz a v letáčiku sa píše, že najlepšie by bolo začať ju brať v prvý deň po dobratí poslednej tabletky Novynette. Tak neviem čo mám robiť, či mám začať brať Yaz prvý deň, alebo mám počkať či mi menštruácia príde alebo ako..? Poraďte mi prosím.
    Vopred ďakujem za Vašu odpoveď

    Dobrý deň,
    takže ak beriete antikoncepciu, tak nie je potreba sledovať "plodné a neplodné" dni, pretože všetky Vaše dni sú neplodné a nie je potreba nič prerušovať.
    Neviem síce prečo meníte značku, ale nerobte pauzu a začnite s Yaz hneď po Novynete.