Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Pharmatex

  , Autor: Maťa97

  Dobrý deň,
  v príbalovom letáku pre Pharmatex krém je napísané, že "Je potrebné sa vyhnúť umývaniu alebo výplachom vagíny mydlom 2 hodiny pred a 2 hodiny po styku". Chcem sa opýtať, či umývanie sa mydlom 2 hodiny pred stykom platí taktiež aj pre muža, alebo sa to týka len ženy ?
  Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  týka sa predovšetkým ženy, mydlo neutralizuje účinok pharmatexu a spermie ostávajú v pošve ženy, kde by mohlo mydlo negatívne účinkovať.

Podobné otázky

 • Pharmatex - pretrhnuty prezervatív

  , Autor: Sj

  Dobry večer p. doktor. S priateľkou sme mali pohlavny styk. Použili sme pharmatex+kondom. Po dlhšom styku som zacitil že sa kondom pretrhol a chvilku sme suložili bez kondomu a prestali sme. Nedošlo k vyvrcholeniu ani do priateľky ani celkovo. Hned po tom čo sme zistili ze kondom je roztrhnuty sme išli kupiť tabletu “po” do 20 minut.
  Chcem sa opýtať aka je šanca na tehotenstvo a či môže tabletu “po” ovplivniť to že priateľka mala ešte v deň styku posledny deň menštruacie.
  Po užiti lieku do 30 minut začala este trochu krvacala. Je to z lieku alebo menštruacie?
  Zakladna otazka ale je, aka je šanca na otehotnenie?
  Ďakujem pekne

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  riziko tehotenosti je minimálne, tableta po spôsobuje poruchy cyklu, podľa mňa ste ju nemuseli užiť, pretože pharmatex je spoľahlivý aj pri zlyhaní kondomu.
  Dajte priateľke predpísať klasickú hormonálnu antikoncepciu a ušetríte sa takýchto stresov. Znížite jej tým aj riziko smrti na rakovinu maternice, vaječníka a konečníka a keď sa rozhodnete mať deti, budete mať o 30% nižšie riziko potratu. To sú všetko priaznivé efekty hormonálnej antikoncepcie.

 • Pharmatex

  , Autor: Anonnym

  Dobrý deň, použila som pharmatex ale priateľ sa osprchoval mydlom 2 hod aj 10 min pred stykom čiže v poriadku ale asi hodinu po sprche ma prstil(pred zavedením pharmatexu) je to tiež ôk? Ja som podmienky dodržala. Môžem po sexe ísť na malú potrebu? Nezníži sa účinok pharmatexu?

 • Pharmatex

  , Autor: Anonnym

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Mala som s priateľom styk pri ktorom sme použili pharmatex aj kondóm. Ale kondóm sme dali naopak keďže nešiel zrolovať a tak na špičke mohol ostať preejakulát. Avšak mali sme pharmatex tak som to neriešila. Styk sme mali o pol 9 večer a ráno o pol 8 som sa osprchovala sprchovacím gélom. Je možné že som mohla otehotnieť?

 • Krvacanie

  , Autor: Anonnym

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu leverette už cez rok a včera večer mi malo prísť krvácanie ale neprišlo. Dnes ráno som si urobila test, ktorý vyšiel negatívny. Styk z ktorého by som mohla byť teraz tehotná je bol začiatkom júla ale to by mi dnes už test mohol ukázať. Iný styk bol pred 7 a 3 dňami a použila som kondóm a pri druhom styku pharmatex. Je to normálne? Občas vnímam len slabo hnedé špinenie na papieri.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  tehotná určite nie ste, jedným z pozitívnych vplyvov antikoncepcie je výrazné zoslabenie až zastavenie menštruačného krváania. Vôbec to neriešte, po 7. dňoch pokračujte novým balením

 • Hak a Pharmatex

  , Autor: Moni.K

  Dobry den, prosim, mam dve otazky.
  1. Ak uzivam peroralnu antikoncepciu (Maitalon) a dam si sucasne aj capik Pharmatex, neznizi to ucinok hormonalnej antikoncepcie? Viem, ze hormonalna antikoncepcia blokuje ovulaciu, ale ja mam aj tak pocit neistoty aj ked s priatelom mame len prerusovany styk.
  2. Po douzivani blistra a nastupe krvacania mavam bolesti ako ked som neuzivala HAK a mala normalnu menstruaciu. Nie su tie bolesti znamkou toho, ze antikoncepcia nefunguje tak ako ma? Trvaju tak 2 dni, potom uz ani neviem, ze krvacam.
  Dakujem Vam.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak beriete Maitalon bezchybne, nemôžete otehotnieť, riziko je menšie ako 2 prípady na tisíc za rok. Preto nemusíte sa trápiť s prerušovaným stykom ani s Pharmatexom. Bolesti pri antikoncepcii nie sú obvyklé, neznamenajú však ovuláciu, bolo by vhodné vyšetrenie, lebo môžu mať organický pôvod.