Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Porod v PB?

Ma niektora mamina skusenosti s porodom v PB?Mohli by ste mi napisat vase skusenosti a tak?Dopredu velmi pekne dakujem:wink:

  • iIvana
    08.03.2009, 09:58

    dobré ránko zussanka. ja som osobne v PB nerodila, ale bývam v Púchove a tak som pred pôrodom mala na výber, či PB alebo radšej Ilavu. Myslím, že ti tu prídu odpovede aj pre PB aj proti nej, ako by prišli myslím v prípade akejkolvek inej pôrodnice. Je to vec osobnej skúsenosti, nárokov, zážitkov, šťastia?! moja sestra rodila v PB tri krát a bola vždy spokojná. je pravda, že si malí doniesli tých nepríjemných bacilov v brušku o ktorých sa hovorí, že sa nosia len z PB, ale bola spokojná aj so starostlivosťou aj s personálom. Moja kamarátka rodila vo februári min. roku a bola velmi spokojná, vraj aj prostredie sa konečne začalo meniť, modernizovať,  takže je to asi ovela lepšie ako v minulosti.Myslím, že tam je len jedna možnosť pôrodu a to na pôrodnom stole.  pred šiestimi rokmi som išla rodiť radšej do Ilavy.Bola som spokojná, až pokial som nemala možnosť porovnať Ilavu s Handlovou, kde som v marci min. roku porodila nášho druhého drobčeka, a musím povedať, že až potom som si uvedomila, či všimla všetky nedostatky, ktoré boli v Ilave. Ak nemáš moc daleko do Handlovej, odporúčam ti práve tú. Je tam super personál, výborná starostlivosť, také príjemné skoro rodinné prostredie, nepôsobí to tak nemocnične, ja som tam za 50 minut v pohode dorazila a nelutujem, nie je to tak daleko a oplatilo sa. starali sa tam tak dobre o nás, že sme sa aj rýchlo zotavili. Ale aj tak, nech budeš rodiť kdekolvek, všade sa najdú pozitíva aj negatíva, je to vec vkusu, ale najdôležitejšie je, aby ste s bábom boli zdraví, aby všetko prebehlo v poriadku a bez problémov a potom aj nároky na vybavenie, či zariadenie, či personál, nie sú podstatné. Ked vidíš ten poklad, je jedno, na čom ležíš, čo ti nosia jesť, alebo či sa na teba usmievajú, len aby bolo maličké zdravé a spokojné. Želám ti veľa šťastia, zdravia, silu a pohodový pôrod, a veľa radosti zo zdravého mrňúsika! Všetko dobré!

  • zussanka
    08.03.2009, 14:43

    Dakujem velmi pekne mas pravdu hlavne nech som s babom v pohode.Ja som si uz raz odrodila ale to bolo trosku ine mala som tam jednu z rodiny takze ta starostlivost bola super.Len teraz sa trosku bojim a rozmyslam lebo vsetko co som citala bolo dost negativne tak rozmyslam kde ist a tak.Ved uvidim:roll: Ale dik:wink:

+ -
Príspevkov: 2