Vychovávam sama štyri deti. NEĽUTUJTE ma, prosím

Eliška T. | 8. Jul 2020
Jednorodič to nemá ľahké

Jednorodičia to nemajú ľahké, ale...

Som mama. Mama štyroch detí a sme sami. Bez manžela a otca. 

Najstarší syn ma 16 rokov, mladší 11 rokov, dcéra 9 rokov a najmladší člen domácnosti je 7 mesačná Sárka. Prvé, čo ma čaká, keď sa niekto dozvie, že som s deťmi sama, je ľútosť. Halóóó!!! Ja nezomieram, nie som ani smrteľne chorá, ani moje deti netrpia... tak prečo ma tak ľutujete?

Zostala som s deťmi sama ale na ľútosť nie je čas

Každý  čaká,  že aj ja budem plakať doma v kúte a ľutovať sa. Život predsa ide ďalej a my sa musíme postarať sami o seba. Čo sa týka prekážok a komplikácií, tak v prvom rade je to ako v mnohých iných rodinách s jedným rodičom práca. Nájsť si robotu pri starostlivosti o štyri deti je takmer nemožné.  Ja patrím k tým šťastnejším a prácu mám. Robím z domu a i keď je to náročné, dá sa to. V podstate robím cez deň vždy, keď ide najmenšia spať a nie sme práve vonku alebo potom po nociach. 

Stále vravím, že veľa detí chce iba dobrú logistiku. A je jedno, či ste na to dvaja alebo iba jeden. 

Spolu to zvládneme

Mohla by som sa sťažovať, frflať a ľutovať sa. Ale nebudem. Budem chváliť svoje deti, ktoré sú mojimi parťákmi a pomocníkmi v starostlivosti o byt a tiež o najmenšieho člena rodiny. Každý máme svoje povinnosti a aj keď sa občas pohádame a ja zakričím, vždy to ustojíme, musíme predsa.

Ľúbim ich nadovšetko a neľutujem vôbec nič. Viem, že z nich vyrastú zodpovední ľudia a z chlapcov tí najlepší manželia...
Verím v to.

Mama Eliška T.

Máte aj svoj životný príbeh? Vychovávate dieťa/deti sama? Chcete ostatné mamy inšpirovať a podeliť sa o svoje skúsenosti? Napíšte nám na:koscelnikova@orbisin.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: