ZIPAVA kolaudovala druhú etapu

Redakcia | 11. Jun 2011

Bytový komplex ZIPAVA, ideálny pre mladé rodiny s deťmi, skolaudoval druhú etapu výstavby.

V obytnom komplexe ZIPAVA sa uskutočnila slávnostná kolaudácia, na ktorej sa osobne zúčastnil primátor Stupavy Pavel Slezák a zástupcovia investorskej spoločnosti ZIPP BRATISLAVA, spol. s r. o.

Druhá etapa budovania bytového komplexu ZIPAVA, realizovaná od mája 2008 do mája 2011, zahŕňala dve päťpodlažné budovy rovnako ako predchádzajúca etapa. Prvá etapa bola právoplatne skolaudovaná v marci 2009, druhá etapa mala právoplatnú kolaudáciu o dva roky neskôr, teda vo februári 2011.

V súčasnosti pozostáva bytový komplex ZIPAVA celkovo zo štyroch samostatne stojacich bytových domov a z dvoch jednopodlažných objektov určených na občiansku vybavenosť. Celkovo má teda ZIPAVA 224 bytových jednotiek, medzi nimi sa nachádzajú tak byty malometrážne – od 26 štvorcových metrov až po byty s rozlohou nad 130 štvorcových metrov.

Primátor Stupavy Pavel Slezák uviedol, že je potešením sledovať, ako sa toto mesto rozrastá aj vďaka novým bytom a novým obyvateľom, ktorí tam nachádzajú svoj domov. Vyzdvihol tiež, že oceňuje taký prístup investorov, aký preukázala aj spoločnosť ZIPP BRATISLAVA, ktorej stavebné úsilie sa neskončilo iba dokončením stavby samotného bytového objektu, ale ktorá venovala rovnakú pozornosť aj kompletnej úprave okolia.

Pavol Andráško, konateľ spoločnosti ZIPP BRATISLAVA, podrobnejšie vysvetlil, že súčasťou filozofie ich spoločnosti je stavať nielen na bývanie, ale aj pre život. „Preto v tomto objekte nájdete detské ihrisko, asfaltové chodníky vhodné na šport aj na kreslenie, petangové ihrisko, párty terasu určenú na spoločenské posedenia. Nájdete tam však aj dostatok lavičiek, malých oddychových zón a dostatok parkovej zelene.“

Keďže práve zeleň je neodmysliteľnou súčasťou zdravého a kvalitného bývania, nechýbalo, popri slávnostnom prestrihnutí pásky, ani sadenie symbolického stromu – sakury, ktorého sa ujali Pavel Slezák a Pavol Andráško. Podľa slov prítomných hostí bude zaujímavé sledovať, ako sa bude dariť tomuto stromu aj „zipavčanom“.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: