Veštkyne, kartárky a iní...

Marika Koscelníková | 29. júl 2017
Veštkyne, kartárky a iní...

Zúfale ženy robia zúfalé veci. Koľkokrát ste túžili poznať budúcnosť, či príčinu svojich ťažkostí a premýšľali o návšteve veštkyne?

Ponuka je bohatá, stačí si vybrať. Niekoľko stoviek inzerátov, internetových stránok, aj televíznych vysielaní je zameraných práve na veštenie...

 Môže vás zaujímať: Čo sa skrýva za detskými snami...

Podivné praktiky kartárky

Moja známa túži po dieťatku. Chce vyskúšať všetky dostupné metódy ako „na to“. Od rôznych polôh, čajíkov, byliniek, metódy plodných a neplodných dní a podobne. Rozhodla teda zapojiť do svojej snahy aj vyššiu moc a navštívila kartárku. Tá jej vyveštila, že za jej márnou snahou o dieťa stojí „urieknutie“ a že ho môže odvolať za príplatok 40 eur (veštenie stálo 20). Čo je to pár eur za naplnenie sna, však?

Tak žena túžiaca po dieťatku zaplatila a po nociach v určitej fáze mesiaca chodila hádzať do potoka bylinky (ktoré si zakúpila u pani kartárky a liečiteľky v jednej osobe, samozrejme za ďalší príplatok 8 eur). Jej trpezlivý manžel bol síce zarazený, keď so ženou musel chodiť k potoku rozhadzovať rastlinky z vrecúška, ale čo by pre svoju milovanú neurobil.

Liečivá sila bylín pre konkrétne znamenia

Tak hádzali štyri mesiace. Po štyroch mesiacoch sa vrátila ku kartárke, aby zistila čo a ako. Tá jej vysvetlila, že ona už síce urieknutá nie je, ale že nech príde s manželom, vyveští aj jemu a že nech len bylinky (ktoré si u nej zakúpi) naďalej hádže do potoka, že výsledok sa dostaví.

Toto už doma neprešlo. Múdry muž skonštatoval, že keď je kartárka naozaj dobrá, jeho prítomnosť predsa nepotrebuje k tomu, aby „videla“, čo je vo veci. Tak dohovoril aj manželke, nech to nechá tak, lebo keď namiesto sexu budú blúdiť po nociach pri potoku, dieťaťa sa nedočkajú.

Manipulácia s emóciami a ľudským nešťastím

Zúfale ženy robia zúfalé veci. To je pravda. Koľkokrát sme aj my túžili poznať budúcnosť či príčinu svojich ťažkostí a premýšľali sme o nadpozemských silách a mocnostiach, ktoré nám ukážu pravú cestu? Ponuka je bohatá, stačí si vybrať. Niekoľko stoviek inzerátov, internetových stránok, aj televíznych vysielaní je zameraných práve na veštenie. Akékoľvek, z čohokoľvek.

Pseudoezoterické bytôstky sa nás snažia presvedčiť, že pálenie sviečok, papierikov, vlasov, mihalníc či nebodaj iných kúskov niečoho, nám majú pomôcť lepšie žiť.

Pod práve prebiehajúcimi rituálmi, ktoré vám majú zmeniť život, beží inzerát: chcete sa aj vy stať vešticou/veštcom? Zavolajte XXXX... Zaplaťte si školenie. Možno pár hodinové, možno ani to nie, kde vás naučia hovoriť čo najvšeobecnejšie veci ohľadom zdravia, rodiny a vzťahov. Také, aby „sadli“ na každého. Klásť otázky, na ktoré dostanete odpovede a potom ich použijete vo svojej „veštbe“.

Náš tip: Pár rád spotrebiteľom

Reklamácia zlej "veštby" neexistuje

A môžete veštiť. Špekulovať, manipulovať s ľuďmi na základe naučených fungujúcich praktík a mechanizmov. Zahrávať sa a manipulovať s ľudskou psychikou a túžbami. Ale hlavne zarábať na dôverčivosti a nešťastí ľudí. Ak daná osoba, ktorej chcete zveriť svoje problémy sama seba označuje ako anjela, posla dobra, nebeského mága, duchovné médium a to všetko v jednom, buďte opatrní. Títo ľudia vedia, že ak ste ich vyhľadali, zrejme potrebujete pomôcť a urobíte všetko preto, aby sa váš problém vyriešil.

Využijú vašu citovú labilitu a budú manipulovať s vašimi emóciami, podsúvať vám svoje myšlienky a v neposlednom rade vás oberú o peniaze. Zaujímalo by ma, či títo pseudoveštci poznajú význam slovíčka, ktoré často používajú – karma. Ak by ho poznali, zrejme by sa oblúkom tejto svojej novej  živnosti vyhli.

Inšpirujte sa: Byť zdravá a v pohode

Oprávnenie byť „veštcom“ získa ktokoľvek. Pri ohlásení tejto živnosti nie je podmienkou preukazovanie odbornej spôsobilosti. Kvalitu poskytovania týchto „služieb“ nekontroluje nikto. Za nesplnenie veštby, za ktorú ste zaplatili, vám nik nevráti peniaze.

Na tieto služby neexistuje reklamácia. Tak si rozmyslite za kým a či vôbec sa vyberiete. Premýšľajte predtým, ako vytočíte audiotexové číslo, vyplníte internetový formulár a s nádejou budete čakať na odpoveď, ktorá by vám zmenila život.

Vedieť liečiť a vidieť budúcnosť je dar

Áno. Sú medzi nami ľudia, ktorí dokážu vnímať energie a pracovať s nimi. Dokážu vycítiť, kde v tele je zablokovaná energia a prečo sa tak stalo. Sú média, ktoré dokážu nadviazať kontakt s „inou realitou“. Senzibili, liečitelia, psychotronici, jasnovidci...Tí však so svojimi schopnosťami zaobchádzajú opatrne. Lebo mať schopnosť „vidieť“ a liečiť je dar.

Je to aj otázka našej viery. Ak veríme tomu, že nám daný človek či jeho prístup pomôže, môže sa tak naozaj stať. Mnohí nachádzajú pomoc a uľavenie od bolesti či problémov práve v takýchto alternatívnych prístupoch. Veci medzi nebom a zemou existujú pre toho, kto tomu verí. Sila vlastných myšlienok dokáže veľa. Niekedy viac ako kartárky, veštkyne a iné bytosti, ktoré chceme vyhľadať, keď nevieme čo ďalej.

Prečítajte si aj:

Úzkosť počas tehotenstva: nenechajte ju zvíťaziť!
Spánkom ku zdraviu a dobrej nálade

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: