Veľtrh práce Profesia days prinesie samostatnú sekciu Maminkovo

Redakcia | 3. Feb 2014
Veľtrh práce Profesia days prinesie samostatnú sekciu Maminkovo

Najbližší ročník veľtrhu práce Profesia days sa bude konať už 5. – 6. marca 2014 v Incheba Expo Bratislava. Veľtrh však prinesie novinku - špecializovanú sekciu pre rodiny s názvom Maminkovo, kde nájdu mamičky i oteckovia všetko potrebné pre znovuzaradenie sa do pracovného života. Odborným partnerom sekcie Maminkovo je Únia materských centier. Príďte sa poradiť s odborníkmi na Profesia days, ako si hľadať prácu, keď sa vraciate na pracovný trh po rodičovskej dovolenke.

Najbližší ročník veľtrhu práce Profesia days sa bude konať už 5. – 6. marca 2014 v Incheba Expo Bratislava. Veľtrh však prinesie novinku - špecializovanú sekciu pre rodiny s názvom Maminkovo, kde nájdu mamičky i oteckovia všetko potrebné pre znovuzaradenie sa do pracovného života. Odborným partnerom sekcie Maminkovo je Únia materských centier. Príďte sa poradiť s odborníkmi na Profesia days, ako si hľadať prácu, keď sa vraciate na pracovný trh
po rodičovskej dovolenke.

Že nie ste z Bratislavy? Nevadí. Aj mimobratislavskí, poznačte si do kalendára! Prísť sa oplatí. Železničná spoločnosť Slovensko poskytuje zľavu na cestovné a všetkým návštevníkom, ktorí si kúpia spiatočný lístok, stačí zaplatiť len jednu cestu.

Obávate sa, čo s deťmi? Zoberte ich so sebou! Súčasťou 5. ročníka Profesia days bude aj detský kútik. Celé dva dni budú zástupcovia materských centier zabezpečovať stráženie vašich detí úplne zadarmo.  Samozrejmosťou bude prebaľovací pult, miesto pre zohriatie stravy a kojenie. Aby si z veľtrhu niečo odniesli aj vaše ratolesti, pripravené hračky a aktivity budú smerovať k rozvoju poznania jednotlivých povolaní – deti sa budú hrať na kuchára, kaderníčku, lekára či opravára.

Druhá časť sekcie Maminkovo na Profesia days bude patriť rodičom, firmám, personalistom a konzultantom. V sekcii pre rodičov vám firmy odprezentujú, prečo je dôležité nestratiť počas materskej dovolenky kontakt so svojím zamestnávateľom. Tiež vám prezradia, čo robia firmy pre to, aby ste sa chceli a mohli aj po materskej či rodičovskej dovolenke vrátiť medzi svojich kolegov. Predstavíme vám firmy priateľské k rodine, ktoré vytvorili špeciálne programy pre rodičov s malými deťmi.

Ako sa zo záľuby na materskej stala práca

Je aj vám známa situácia, keď si potrebujete na hodinu niečo vybaviť, ale matka ani svokra nemôžu?
Pred časom k Profesia.sk pribudla stránka Domelia.sk. Založili ju mamičky na materskej a ponúkajú opatrovanie a doučovanie detí, či upratovacie služby.  Na veľtrhu Profesia days vám odprezentujú svoj príbeh.

Predstaviť sa prídu aj mamičky, ktoré materskú dovolenku využili na svoje záľuby a podarilo sa im z tejto záľuby urobiť svoje živobytie.

Všetky potrebné informácie budú priebežne zverejňované na stránke www.profesiadays.sk. Ak máte ďalšie tipy na zaujímavé príbehy matiek, napíšte nám na trnkova@profesia.sk.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: