Svokra CHOLERIČKA. Ako s ňou vychádzať?

Redakcia | 29. May 2017
Svokra CHOLERIČKA. Ako s ňou vychádzať?

Cholerické svokry sú snáď tie najhoršie. Ako teda zvládnuť a dobre vychádzať so svokrou - choleričkou?

Všeobecne existujú 4 temperamenty a každý z nás je „poskladaný“ z týchto štyroch pováh odlišne. Niektoré vlastnosti v nás prevládajú viac, iné menej.

Ten temperament, ktorá má najväčšiu prevahu, ovláda celý náš život
, správanie, vystupovanie, konanie. Teraz sa pozrieme na cholerikov a hlavne ako si poradiť so svokrou - choleričkou

Aké dobré vlastnosti majú cholerici?

  • milujú nové nápady,
  • vedia, ako robiť veci lepšie,
  • sú aktívni, praktickí, produktívni,
  • radi rozprávajú a výborne sa hodia do vedúcich pozícií.
  • majú veľa vnútornej energie, sú veľmi flexibilní a majú radi výzvy

K slabým stránkam cholerikov patrí:

  • tvrdohlavosť a necitlivosť,
  • milujú konflikty a tvária sa nadradene,
  • nie sú tímovými hráčmi a neradi počúvajú druhých,
  • veci, do ktorých sa pustia, často nedokončia,
  • sú výbušní, prudko reaktívni a popudliví.

Základnou potrebou cholerikov je VÝZVA.  

Aké sú cholerické svokry?

Jane Fonda stvárnila vo filme Diabolská svokra cholerickú svokru bravúrne. A Jennifer Lopez to zase bravúrne ustála. Keď si film pozriete, pochopíte.

Všetko chcú manipulovať, získať vplyv, prevahu, zubami-nechtami budú brániť svojho syna a vytrhnúť ho z mamičkiných pazúrov bude naozaj náročné.

Budú intrigovať, vymýšľať zámienky a situácie, ktoré vám znepríjemnia život. A to všetko s cieľom ubrániť si svojho syna, aby vám ho nemusela odovzdať.

Ani nedúfajte, že svadbou sa to zmení. Svokra cholerička sa len veľmi ťažko vzdá svojho vybudovaného postavenia v rodine a naozaj veľmi ťažko odovzdá „žezlo vládnutia“ vám.

Prečítajte si: Svokra – alebo jedno z troch...

Svokra - cholerik vám môže pomôcť objaviť vlastnú silu a sebavedomie

Odborníčka na vzťahy PaedDr. Stanka Sobolová o tom niečo vie: „Takáto svokra prichádza do vášho života, aby vás naučila objaviť vašu vlastnú silu a sebavedomie. Vy ste sa stali ženou č. 1 v živote jej syna a pomaly a postupne ju musíte smerovať k tomu, aby to začala akceptovať.

Najmä svokry v rodinách, kde panuje silný matriarchát, majú veľký problém prispôsobiť sa novej situácii. Treba ich preto na to privykať postupne a ohľaduplne.“

Snažte sa svokrino správanie pochopiť a ísť na ňu s humorom

Nezabudnite si však hneď na začiatku vášho vzťahu s ňou stanoviť hranice, ktoré by ste, ak chcete prežiť, mali dodržiavať. Je pravdepodobné, že vaša svokra na vás žiarli, bojí sa, že príde o lásku svojho syna a vo vnútri preto veľmi trpí. 

PaedDr. Stanka Sobolová: „Ukážte jej svoju vďačnosť, no vysvetlite jej, že si budete robiť veci po svojom. Uisťujte ju o svojej láske, no prísne dodržiavajte stanovené hranice. Možno na vás bude skúšať psychické alebo ekonomické vydieranie, odoprie vám svoju pomoc.

Všetko treba vydržať a vnímať situáciu hlavne pozitívne a s vierou, že svokra pochopí, že jej nechcete zle. V tejto fáze vám môže výborne pomôcť partner.

Aby ste uvoľnili napätie vo vzťahoch s týmto typom svokry, výborne zaberie humor, odľahčenie. Zasmiať sa sám na sebe je znakom vysokej duchovnej vyspelosti. A vtedy manipulatívna svokra nemá šancu,“ radí odborníčka.

 

Prečítajte si: Vzťahy včera a dnes

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: