Spravte si uzol na vreckovke, aby ste nezabudli pomôcť deťom

Redakcia | 9. november 2011

Urobte tak práve teraz, keď čítate tieto riadky, pretože ULIČNICA – zbierka HODINY DEŤOM bude už tento piatok!

Po roku, v piatok 11. novembra 2011, ožijú ulice a nákupne centrá vo viac ako 80 mestách na Slovensku dobrovoľníkmi Hodiny deťom, aby vyzbierali čo najviac peňazí do Fondu Hodina deťom.

Viac ako 2 000 dobrovoľníkov s výraznými žltými taškami s obrázkom maskota Huga bude za príspevok do pokladničiek rozdávať odznačiky a letáky 13. ročníka Hodiny deťom. Zbierka bude prebiehať až do večerných hodín, napríklad aj počas hromadného vypúšťania lietajúcich lampiónov v Trnave, ktoré bude od 18.00 v športovom areáli Slávie.

V nedeľu 6. novembra 2011 sa Hodina deťom pokúsila o prekonanie Guinessovho rekordu v postavení najvyššieho „komína“ z napečených palaciniek. V nákupnom centre Avion Shopping Park v Bratislave sa trojica významných slovenských šéfkuchárov podujala na túto neľahkú úlohu a dokázala postaviť a udržať 3 sekundy 97 cm vysokú palacinkovú vežu. Či počet 640 kusov bude uznaný za Guinessov rekord, sa všetci dozvieme v priamom prenose Televíznej šou Hodina deťom 6. decembra, na Mikuláša.

Hodina deťom Hodina deťom (HD) je celoročná verejná finančná zbierka, ktorú organizuje Nadácia pre deti Slovenska. Prostredníctvom nej poukazuje na potreby detí a mládeže, podporuje projekty zamerané na skvalitňovanie ich života. Hodina deťom od svojho vzniku podporila 1 469 projektov celkovou sumou 4 109 496,86 eur.www.hodinadetom.sk

Nadácia pre deti Slovenska
Nadácia pre deti Slovenska (NDS) je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou. Je súčasťou celosvetovej siete nezávislých partnerských organizácií pre deti a mladých ľudí, ktorej iniciátorom je International Youth Foundation z USA. Riadi sa Etickým kódexom Fóra donorov. Počas 15 rokov úspečnej činnosti podporila 1 990 projektov celkovou sumou 5 354 374 eur.
www.nds.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: