Spoznajte alpský svet všetkými zmyslami...

Tlačová správa | 14. máj 2008

Milka mieri na Slovensko v rámci svojho európskeho turné. Prostredníctvom obrovského kamióna prináša kus alpského sveta do viac ako 60 európskych miest.

Milka mieri na Slovensko v rámci svojho európskeho turné. Prostredníctvom obrovského kamióna prináša kus alpského sveta do viac ako 60 európskych miest. Návštevníci roadshow Milka Alpen Tour spoznajú Alpy naozaj všetkými zmyslami: ochutnajú čokoládu, ucítia vôňu lesa, budú počuť spev vtákov a zvuky alpských zvierat a naviac ? všetkého naokolo sa môžu dotýkať.

Spoznajte alpský svet na Slovensku

Domov kravičky Milky môžu deti spolu s rodičmi spoznať v štyroch slovenských mestách v rámci veľkolepej roadshow:
16. 5. 2008 v Bratislave (OC Avion),
18. 5. 2008 v Banskej Bystrici (OD Tesco), 23. 5. 2008 v Žiline (NC Dubeň)
a 25. 5. 2008 v Košiciach (OC Cassovia).

V pristavenom kamióne sa deti naučia všetko o čokoláde a prekrásnej alpskej prírode, ktorú dotvorí vôňa lesa, autentické zvuky zvierat, živé stromy či drevené alpské domčeky s dokonalým výhľadom na alpské štíty. A navyše si každý môže odniesť suvenír ako spomienku na túto zábavnú roadshow.

Zábava pre celú rodinu
Každý, kto sa zúčastní roadshow Milka Alpen Tour, dostane pečiatku a čokoládu z fontány. Súčasťou kúzelného sveta, v ktorom sa ocitne, je javisko, zámok a lezecká stena. No najväčšou atrakciou je predsa len Milkin kamión, v ktorom sa deti veľa naučia o zvláštnostiach alpskej prírody, výrobe čokolády, ale najmä prežijú deň plný zábavy. Môžu si nechať pomaľovať tvár alebo stretnúť medveďa, či svišťa. Súťažechtivé deti, ktoré správne zodpovedajú otázky moderátora Sajfu, budú odmenené zaujímavými darčekmi. Počas roadshow môžu robiť skutočne všetko, čo sa im práve zachce. Sledovať, čo sa deje na javisku alebo sa hrať v zámku... zúčastniť sa balónovej, kúzelnej alebo bublinovej šou. Pre neposedných športovcov je tu tiež možnosť vyskúšať si lezeckú stenu, po ktorej môžu vyliezť až na vrchol alpských hôr.

Alpy a čokoláda
Rodiskom čokolády Milka sú švajčiarske Alpy. V lete sa tu na vysokohorských lúkach pasie okolo 130-tisíc kráv. Kravička Milka nie je „obyčajná“ krava, ale krava simentálska. Pomenovanie dostala podľa 60-kilometrového údolia v bernských Alpách. Od ostatných plemien sa líši tým, že je obrovská, má rovný chrbát a veľkú hlavu. K jej plusom nepochybne patrí to, že jej mlieko obsahuje veľa tuku a bielkovín. Alpské pastviny sú bohaté na minerálne prvky. V týchto vysokých polohách sa vyskytujú rozmanité rastliny, napríklad medvedica alpská, mydlica, margaréta, zvončeky. Symbol Álp plesnivec alpský patrí spolu s ďalšou typickou alpskou kvetinou ? horcom ? k maškrtám, na ktorých si kravičky rady zgustnú. Keďže sa kŕmia vzácnymi rastlinami, vdychujú vysokohorskú klímu, pijú čistejšiu vodu ako kdekoľvek inde, je ich mlieko prirodzene jemnejšie a chutnejšie ako tie ostatné... Vedel to aj švajčiarsky výrobca Philippe Suchard, keď objavil jedinečnosť alpského mlieka a zmiešal ho s kakaom. Takto jednoducho prišla na svet čokoláda Milka ako spojenie MILch (mlieka) s KAkaom. Teraz už iste nikto nespochybní, prečo sa práve kravička stala symbolom Milky. Fialová je od roku 1951, a ak sa už líši originálnou chuťou, nech sa líši aj originálnym obalom.

A čo dodať na záver? Značka Milka má švajčiarskeho otca, vyrába sa zo švajčiarskeho mlieka, je zabalená do obalu so simentálskou kravou a švajčiarskou scenériou Álp v pozadí. Zo svojej rodnej krajiny putovala do Nemecka, odkiaľ sa rýchlo rozšírila do ostatných kútov sveta. Dostala sa do rúk každému, kto má pre to, čo je dobré, „pochopenie“ a jazyk.
Ako sa čokoláda menila a vyvíjala od roku 1901, keď prišla na svet? Zmenila sa vôbec? Aj to sa môžete dozvedieť na Milka Alpen Tour.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: