Silná fotografia: Matka dojčí svoje dieťa po mastektómii

Marika Koscelníková | 18. Oct 2018
Silná fotografia: Matka dojčí svoje dieťa po mastektómii
foto: Courtesy of Bo Smith

Bo Smith hovorí o zázraku života. To, že drží v náručí svojho syna a dojčí ho, je pre ňu neuveriteľný pocit víťazstva.

Takýto pocit majú všetky mamy, ktoré práve porodia svoje dieťa. Táto mama však pred rokom prekonala rakovinu prsníka, dlhá a náročná liečba, ktorá poznačila jej telo, jej nedávala veľa šancí donosiť dieťa. Podarilo sa. Niet divu, že Bo Smith, hovorí o zázraku. 

Hrčka v prsníku jej zmenila život

Začalo sa to hrčkou v prsníku. Tak ako my všetky, aj táto žena verila, že pôjde o neškodnú cystu. V ich rodine sa rakovina prsníka nikdy neobjavila, Bo Smith dúfala v najlepšie. 

Potom sa to začalo. Hrčka v prsíku rástla, telo jej dávalo jasné signály, že sa niečo deje. Únava, chudnutie, nepokoj. Ultrazvukové vyšetrenie a biopsia potvrdili tretie štádium zápalovej rakoviny prsníka. Začal sa boj a jej život. 16 kôl chemoterapie, mastektómia ľavého prsníka, následne nekonečné ožarovania. Rok bola Boo Smith mimo reálneho života. Liečba zabrala.

Každá žena sníva o dieťati, snívala aj Bo Smith. Lekári však boli skeptickí. 

Poznáme však silu ženy. Vieme, ako veľmi viera a odhodlanie dokáže nemožné. Bo Smith odmietla IVF.  Chcela priviesť dieťa na svet prirodzenou cestou, lebo si verila, lebo si jej telo poradilo s rakovinou a ona mu verila, že zvládne aj toto. 

Podarilo sa. 18 augusta sa Bo Smith narodil syn James. 

"
Nič v mojom živote nebolo silnejšie. Nič nebolo dojímavejšie. Nič sa tomu pocitu nevyrovná. Aj bez jedného prsníka som žena! Dojčím svojho syna a dala som mu život."  Život sa s nami nemazná. Postaví nás pred situácie, s ktorými si alebo poradíme, alebo im podľahneme. Nikde to nie je o TEJ rakovine, o TOM nešťastí, vždy je to o NÁS. 

Bo Smith nám to ukázala a dokázala. 

Zdroj:www.parents.com

 

 

 

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: