Materské mlieko - zázrak prírody

PR článok | 30. May 2011

Materské mlieko je zázrak prírody - k tomuto zázraku sme zase o krok bližšie.

Nová generácia mliečnej dojčenskej výživy

Materské mlieko je zázrak prírody - k tomuto zázraku sme zase o krok bližšie.

Materské mlieko je optimálnou výživou pre dojčatá. Svojím jedinečným zložením poskytuje deťom všetko, čo potrebujú pre zdravý vývoj. Obsahuje všetky dôležité živiny, LCP (počiatočná mliečna dojčenská výživa) a omega-3 mastné kyseliny (následná mliečna dojčenská výživa), probiotické kultúry mliečneho kvasenia a prebiotickú vlákninu k podpore zdravej črevnej mikroflóry, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri rozvoji funkcie zažívacieho traktu a imunitného systému.

Probiotiká sa usídľujú v črevách, kde potláčajú patogénne zárodky. Prebiotiká slúžia ako prirodzený zdroj energie a tým pozitívne ovplyvňujú rozmnožovanie týchto ochranných baktérií. Na základe najnovších poznatkov z výskumu materského mlieka vyvinuli vedci z oddelenia pre vývoj detskej výživy spoločnosti HiPP novú generáciu mliečnej dojčenskej výživy - HiPP Combiotic®, ktorá je určená pre zvláštnu výživu detí.

HiPP BIO Combiotic® obsahuje unikátnu kombináciu prebiotík a probiotík podľa vzoru materského mlieka, navyše je v BIO kvalite.

Mliečna dojčenská výživa HiPP Combiotic® je dostupná na trhu od mája 2011. Pre deti od ukončeného 6. a 9. mesiaca veku  je určená Následná mliečna dojčenská výživa HiPP 2 BIO Combiotic® a HiPP 3 BIO Combiotic® s obsahom probiotík, prebiotík a omega-3 mastných kyselín. Hypoalergénna následná mliečna dojčenská výživa HiPP HA2 Combiotic® je vhodná hlavne pred deti ohrozené alergiami.

Podľa vzoru materského mlieka vyvinula spoločnosť HiPP novú mliečnu dojčenskú výživu HiPP Combiotic® s obsahom probiotík a prebiotík, základná rada je navyše v BIO kvalite. Ako prebiotickú zložku používame osvedčené galaktooligosacharidy, ktoré sa získavajú z laktózy, podporujú zdravú črevnú mikroflóru a majú hodnotenie bezpečnosti FDA (GRAS). Ďalej exkluzívne probiotikum Lactobacilus fermentum hereditum, ktoré je izolované z materského mlieka a patrí k prvým baktériám, ktoré osídľujú zažívací trakt. Toto probiotikum má hodnotenie bezpečnosti EFSA. Na základe súčasných vedeckých odporúčaní obsahuje mliečna dojčenská výživa HiPP Combiotic® tiež cenné mastné kyseliny (DHA a AA), ktoré sú dôležité pre normálny rast a vývoj detí.

K výrobe mliečnej dojčenskej výživy HiPP BIO Combiotic® navyše využívame viac ako 50-ročné skúsenosti s BIO výrobou.

Inšpirovaní týmto zázrakom prinášame novú generáciu mliečnej dojčenskej výživy, navyše v BIO kvalite. Potravina pre zvláštnu výživu.


Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: