Mamičky, poraďte našej čitateľke!

Redakcia | 11. Mar 2011

Obdobie vzdoru dáva rodičom zabrať. Opäť sa na nás obrátila jedna z vás s prosbou o pomoc, a tak ak môžete, poraďte, povzbuďte...

Milí rodičia,

s prosbou o pomoc sa na nás obrátila Nataša, ktorá má syna Miška:

"Môj 2,5-ročný syn sa dostáva do fázy, ktorá je typická tzv. obdobím vzdoru. Je takmer čítankovým príkladom, hádže sa o zem, kope nohami, rozhadzuje rukami, keď mu nie je niečo po vôli. Som z toho zúfalá, ak mám naplánovanú cestu do obchodu, už vopred poznám scenár, ktorý bude nasledovať.

Miška v obchode niečo očarí, zvyčajne to, čo nie je pre dieťa v jeho veku vhodné, prípadne z regálu ho zvábi  hračka, po ktorej okamžite zatúži, chvíľku počká, či mu jeho výber schválim. Ak nie, spustí taký cirkus..., stále som si nezvykla na tie pohľady či poznámky, že neviem vychovávať svoje dieťa.

Doma, v úkryte štyroch stien, mi to až natoľko neprekáža, keď sa „jedoško“ Miško (tak ho teraz občas volám), hodí o zem a doslova reve, akoby ho na nože brali.

Ako zvládate náročné obdobie vzdoru vy, rodičia? Viete správne reagovať, čo zaberá na vášho drobca? Prosím rodičov, aby mi poradili finty, ako malého „jedoša“ upokojiť. Za každý názor či vyjadrenie podpory budem vďačná!"

 

Prešli ste si tým istým? Viete Nataše poradiť? Ak áno, Vaše rady čakáme na adrese andy@orbisin.sk.

redakcia

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: