Mama stále dojčí 7 ročného syna: Je mi jedno, čo si o tom myslíte

Marika Koscelníková | 2. Jul 2018
Mama stále dojčí 7 ročného syna: Je mi jedno, čo si o tom myslíte
foto: cafemom

Kto vlastne stanovil čas, dokedy má alebo môže mama dojčiť svoje dieťa? Nie sme len zbytočne spútaní nepísanými pravidlami a predsudkami? Táto mama sa každodenne stretáva s opovrhnutím.

Dokedy má, chce, môže dojčiť matka svoje dieťa, je len jej rozhodnutie. Zdá sa však, že okolie sa s radosťou stará aj do tejto intímnej a veľmi osobnej záležitosti.

Dojčím 7 ročné dieťa, vraj poburujem verejnosť

Lisa Bridgerová spôsobila v pokojných mamičkovských vodách smršť negatívnych komentárov zverejnením  fotiek, na ktorých dojčí svojho sedemročného syna.

"Stále počúvam, aké je to zbytočné a prečo to robím. Dokonca ma obvinili zo šírenia pornografie. Je to moje rozhodnutie a naozaj, ale naozaj Vás do toho nič nie je".

Lisin príbeh je príbehom matky, ktorú by sme mohli pokojne nazvať aj profíčkou v dojčení, v tandemovom zvlášť. Má päť detí. Dojčí v priemere 20 rokov.

"Všetky moje staršie deti som dojčila do 4 až 5 rokov. Odstavili sa samé, samé si povedali dosť". Chase je štvrté dieťa v poradí a dojčila ho aj po narodení piateho, mladšieho brata. Lisa má na to svoj dôvod. Vážny dôvod.

Môj syn má autizmus dojčenie mu pomáha byť v spojení

"Chaseovi bol diagnostikovaný autizmus keď sa narodilo moje piate dieťa. Videla som rôzne príznaky aj skôr, ale lekári ho nechceli "skatuľkovať" až v piatich rokoch mu uznali túto diagnózu. Ja vidím, ako sa upokojí, keď je na mojom tele. Vidím, ako sa snaží držať ma za ruku a vidím, ako mu je pri dojčení dobre, je to jediná chvíľa, keď ho môžem mať tak blízko.

Z materského mlieka získava Chase melatonín, ktorý je dôležitý pre jeho nervovú sústavu, vo forme liekov ho nedokáže prehltnúť.
Mám dôvod ho odstaviť? Lebo sa to "nerobí"? Lebo sa nedojčí také veľké dieťa? Ani náhodou to nespravím..."

Lisa je odhodlaná dojčiť svojho syna tak dlho, ako sa bude dať. Po tých rokov si už zvykla na prekvapené pohľady a "rozumy" od ostatných mamičiek. Je rozhodnutá bojovať s predsudkami, preto svoje fotografie zverejnila. Kto sa pýta, tomu odpovie.

Pozrite si Lisin príbeh aj vo fotografiách. Čo vy na to?

Zdroj: cafemom.com

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: