Majte radi svoje vlasy

Redakcia | 8. marec 2023
Majte radi svoje vlasy

Divoké, upravené, kučeravé, rovné, jemné, husté... Na svoje vlasy je každá žena citlivá. Páni vlastne tiež.

Vlasy sú našou korunou

Často venujeme ráno viac pozornosti svojim vlasom, ako líčeniu. Sú súčasťou nášho dobrého pocitu zo samej seba, cítime sa krajšie, atraktívnejšie. Vlasy veľa prezradia aj o našom zdraví a životospráve.

Pri životných zmenách meníme často aj dĺžku, farbu alebo vzhľad našich vlasov. Starajme sa o nich s rešpektom. Aby sme si po 40 nenadávali za to, že sme ich zničili nevhodným ošetrovaním, úpravami a procedúrami, ktoré z našej hrivy urobili len zlomok toho, čím bola. Milé mamy, vysvetlite to aj svojim dcéram:).

Tipy pre zdravé vlasy  

  • Vyberte si správny šampón a kondicionér podľa typu vlasov. Široký výber vám ponúka možnosti, ako svojim vlasom dopriať to, čo potrebujú. Neumývajte si vlasy horúcou vodou, poškodzuje korienky a vedie k nadmernej produkcii mazu, zvoľte skôr vlažnú. 
  • Venujte pozornosť výberu kefy a hrebeňa. Ak máte jemné vlasy, zvoľte kefu s mäkkými štetinami, naopak, husté vlasy potrebujú kefu s väčším počtom štetín, ktoré pomôžu rozčesať zauzlené chuchvalce. Vlasy rozčesávajte od končekov, potom pokračujte od vrchnej časti opäť ku končekom. Pri zamotaných vlasoch si najprv pomôžte prstami a až potom hrebeňom, je to šetrnejšie, vyhnete sa tak ich polámaniu. 
  • Otužujte svoje vlasy. Posledné opláchnutie zvládnete so studenou vodou, vlas sa uzatvorí a bude lesklejší.
  • Nevysušte si vlasy teplom. Ak často používate fén, žehličku na vlasy alebo iné tepelné procedúry, vlasy  strácajú prirodzenú vlhkosť. Používajte špeciálne prípravky na ochranu vlasov a doprajte im aj „voľnosť“. Pred fénovaním z nich jemne odtlačte vodu, nikdy si vlasy utekárom nešúchajte, mokrý vlas je mimoriadne citlivý a zbytočne si vlasy polámete. 
  • Noste vhodné účesy.  Jemné vlasy nezaťažujte komplikovanými účesmi, na husté vlasy zvoľte také, ktoré pomôžu zvládnuť ich objem.
  • Vlasy pravidelne strihajte. Pravidelné strihanie pomôže udržať vlasy zdravé a pekné. Zbavíte sa poškodených a rozdvojených koncov, vlasy budú vyzerať svieže a zdravo.
  • Používajte kvalitné masky a kúry na vlasy. Naneste ich na vlasy po osušení uterákom, použite hrebeň s veľkými zubami,  aby sa výživné látky dostali do celej plochy vlasov. Nebojte sa nechať masku na vlasoch 30 až 60 minút. Aplikujte minimálne raz do týždňa.

Toto sa vám z dm drogerie markt môže zísť:

dm drogerie markt

ebelin štipec do vlasov, 1 ks
Štipec do vlasov zaisťuje spoľahlivé a pevné držanie vlasov. Ľahko a rýchlo sa s ním vytvorí dokonalý účes presne podľa vašich predstáv. Rýchle, všestranné a jednoduché použitie, bezchybný výsledok. Jednoduchá, elegantná ružová farba vhodná pre každodenný, ale aj príležitostný účes. Klasické, originálne a praktické pre všetky vekové kategórie.

Langhaarmädchen olej na vlasy, 150 ml
Olej na vlasy predstavuje intenzívnu starostlivosť bez zaťaženia. S obsahom kokosového a Buriti oleja zaistí vláčne a hodvábne jemné, lesklé vlasy. Pre dobré rozčesávanie a optimálnu ochranu pred teplom s efektom proti lámaniu vlasov a rozštiepeným končekom. Pre ľahko rozčesateľné, zamatovo hebké vlasy bez rozštiepených končekov.

ebelin kefa na vlasy, 1 ks
Kefa na vlasy Hyaluron & Keratin ošetruje povrch vlasov a zanecháva ich jemné a hebké. Štetiny z diviaka potiahnuté keratínom jemne ošetrujú vlasy a dodávajú im krásny lesk. Vlasy sa jednoducho rozčesávajú a nepoškodzujú sa. Dokonale upraví polodlhé aj dlhé vlasy. Ergonomický tvar rukoväte vám umožňuje optimálne a protišmykové narábanie. 

Balea Professional kúra na vlasy, 300 ml
Krémová kúra na dlhé, poškodené vlasy redukuje lámavosť vlasov a pôsobí proti štiepeniu končekov. Špeciálna receptúra bez obsahu silikónov vlasy nezaťažuje, ale aj napriek tomu sú dôkladne ošetrené a hebké. Za týmto výsledkom stojí účinná kombinácia látok, ako je keratín, pantenol a extrakt z magnólie. 

Balea Professional olej na vlasy, 20 ml
Olej na vlasy Beautiful Long Elixier obsahuje vysokokvalitné ošetrujúce zloženie s extraktom z magnólie a ricínovým olejom. Stačí malé množstvo a získate jedinečne hladké a lesklé vlasy. Vďaka kompaktnej veľkosti je malá fľaštička ideálna aj na cesty a dovolenky. 

alverde NATURKOSMETIK kúra na vlasy v spreji, 75 ml
2- fázová kúra na vlasy v spreji Nutri-Care s bio mandľovým extraktom a bio arganovým olejom dodá vlasom okamžité ošetrenie a zároveň sa postará o ich pružnosť. Zloženie s hodnotným bio arganovým olejom a sójou v kombinácii s mandľovým extraktom zaobalí povrch vlasov a zanechá ich zamatovo hebké. Dodá vlasom okamžité ošetrenie, stará sa o príjemnú pružnosť vlasov a zlepší ich česateľnosť. Ošetrujúca kúra sa môže používať na suché ako aj na mokré vlasy. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: