LIST pre dcéru: Aj ja raz zostarnem, dieťa

Marika Koscelníková | 31. Mar 2019
LIST pre dcéru: Aj ja raz zostarnem, dieťa

Prehliadni, drahá, moju pomalosť a návyky. Maj trpezlivosť s mamou, ktorá už toľko nevládze. Je to pre teba náročné viem. Pamätám si, keď si bola dieťa...

List MAMY pre dcéru


Starnem, moja milá. Je to čas, ktorý mňa samú prekvapil a zastihol rýchlejšie, ako som si myslela. Viem, že aj teba. Už asi nie som tá pohotová mama vždy pripravená vstať a pomáhať, bežať ti na pomoc a vyobjímať ťa.

Som teraz ja tou, ktorá čaká na tvoje objatie.

Maj so mnou trpezlivosť.

Keď ti dookola rozprávam o tom istom. Pamätáš sa, ako som ti každý večer musela čítať tú istú rozprávku stále dookola, až kým si nezaspala? S láskou si spomínam na tvoje nedočkavé oči. Už si vedela, ako sa príbeh skončí, ale stále si čakala...

Keď sa mi nechce do vane. Vieš, ako si neznášala vodu, keď si bola maličká? Bola som mokrá viac, ako ty a bez peny do kúpeľa, ktorá vyliezala z vane, si do nej ani nohu nenamočila.  

Keď nezdvihnem mobil, lebo stlačím iné tlačidlo. Je dnes pre mňa náročné pochopiť všetky technológie a dotykové obrazovky a tlačidlá. Vieš, ako dlho mi trvalo naučiť sa obliecť ti ponožky, či zaviazať šnúrky? Tisíc krát som ti to ukázala a ty si stále len zúfalo pohodila ramenami. Teraz, drahá, som ja na tej strane. Maj so mnou trpezlivosť. 

Podopri ma, keď kráčame po ulici, lebo ja nevládzem a tvoja ruka mi pomôže. Len tým, že ju držím v dlani. Ako si ty držala moju, keď si robila prvé mľandravé krôčiky. Tak veľmi si mi dôverovala a moja ruky bola istota, že nespadneš. Teraz potrebujem ja tvoju. 

Som nervózna, keď nevládzem, nemôžem, nerozumiem. Prepáč mi to. Sama sa hnevám, že je to tak. že si nepamätám veci, že sa zabudnem umývať, že celý deň nevyjdem z domu. Nemôžem s tým nič urobiť.  

V deň, keď ma uvidíš starnúť, nebuď smutná. Nebuď sklamaná. Len buď pri mne, lebo môj čas plynie. 

Budem vďačná za každé objatie, či telefonát. Budem vďačná za to, že ma podoprieš a ukážeš mi, ako kvitnú čerešne.

Budem vďačná za každý deň, keď ti ešte budem môcť povedať...

MILUJEM ŤA, dcérka. 

Zdroj: www.babamail.com


Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: