Je to NEVHODNÉ? Dobre, nepozeraj sa!

Marika Koscelníková | 13. Aug 2018
Je to NEVHODNÉ? Dobre, nepozeraj sa!
foto: Carol Lockwood/Facebook

Malú revolúciu spôsobila pred pár dňami mamička, ktorá zdieľala túto svoju fotku na sieti. Dojčí svoje dieťa a...nuž niekomu to na verejnosti prekáža.

Keď matke nechýba nadhľad, dokáže veľké veci. Táto matka, Melanie Dudley z Texasu, svojou reakciou pobavila tisícky ľudí na internete a rozprúdila prudkú diskusiu.

Dojčenie na verejnosti je poburujúce?

Ako by ste reagovali vy, keby ste v dojčili svoje dieťa a nejaký cudzí muž by vám "odporúčal" sa zakryť, pretože ste na verejnom mieste (v reštaurácii, v odľahlej časti kde je ako také súkromie) a ukazovať TOTO  sa nehodí? Melanie požiadala manžela, aby ju teda prikryl, aby na ňu prehodil plienku. Nech sa teda nedívajú, keď im to prekáža....na ňu! Nie na dieťa. Vonku bolo horúco a sparno. Dieťa by sa pod plienkou asi necítilo najlepšie.

Melanie s plienkou na hlave sa stala okamžite hitom internetu s tisíckami lajkov a komentárov. Skúseností žien s podobnou situáciu, v ktorej sa mali "hanbiť" za dojčenie svojho dieťaťa.

Je zaujímavé, ako veľmi poburuje dojčenie a ako málo sexistické reklamy,obťažovanie, násilie....Čo videl muž, ktorý Melanie upozornil, že by sa mala "zakryť".
Videl hladné trojmesačné dieťa, ktorého matka kŕmi tým najprirodzenejším spôsobom, alebo nechutný obraz sexistického nazerania na ženy zo svojej hlavy?

Dojčiaca matka nie je exhibicionistka ani na seba nechce pútať pozornosť, kedy to spoločnosť pochopí?

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: