Jarné naladenie u vás doma

Redakcia | 27. február 2010

Rozžiarte si byt prekrásnymi dekoráciami z jarných kvetov.

Rozžiarte si byt prekrásnymi dekoráciami z jarných kvetov.

Veselé taštičky na stenu
Farebnú látku filcového typu, prípadne technickú tkaninu nastrihajte na štyri rovnaké obdĺžniky (taštičky na steny) a jeden štvorec (dno). Diely navzájom zošite obrubovým stehom, najlepšie pevnou niťou výrazne odlišnej farby. Na zadnú stranu taštičky upevnite na dvoch miestach farebné pútka na zavesenie, na predný diel nalepte vystrihnutý, odlišne farebný motív kvetu. Na dno vložte doštičku z pevného materiálu a potom už len stačí postaviť dovnútra stabilnú vázičku s kvetmi. Na obrázku je chryzantéma a alchemilka.

*

Šatka a perličky
Veľmi jednoduchý aranžmán vytvoríte obalením kvetináča alebo vázičky pestrofarebnou šatkou, ktorú šikovne zaviažte či už na mašľu alebo obyčajný uzol, ktorému založíte konce dovnútra. Do kvetov, v tomto prípade chryzantém, zapichnite na ozdobu špeciálne lesklé perličky. Dostanete ich v obchodoch s dekoráciami.

*

Mištičky a sklenené kamienky
Nápaditý aranžmán na jarný stôl vytvoríte „mini kytičkami“ na krátkych stonkách. Umiestnite ich jednotlivo do priehľadných mištičiek s jemným farebným nádychom. Dekoráciu spojte v pôsobivý celok jednofarebným keramickým tanierom a sklenenými kamienkami navlečenými na drôtik, či vlasec. Použité boli chryzantémy, ruže, karafiáty a glórie.

*

Májové prekvapenie
Roztomilý romantický aranžmán vyčaríte pomocou ružového priehľadného taniera vysypaného tými najdrobnejšími korálikmi, čo existujú. Ideálne je zvoliť farby, ktoré sa budú opakovať na kvetoch – v tomto prípade boli použité hyacinty, gerbery, craspedia a hypericum. Vázičku alebo kvetináč vložte do ružovej textilnej taštičky, ktorú jednoducho ušijete na stroji z piatich dielov, najlepšie z tuhej silnejšej látky, ktorá farbou pripomína niektorú z jarných kvetov.

*

Kvetinová bábovka
Neexistuje voňavejšia dekorácia jarného stola, ako je sladká bábovka obložená kvetmi. Po spoločnom pečení a vylizovaní misy od cesta nastrihajte stonky kvetov tak, aby boli približne 5 cm dlhé. Tie potom po jednom namáčajte končekom do horúceho vosku, aby na bábovku nepúšťali rastlinné šťavy. Otvor bábovky a jej okolie zasypte nakoniec záplavou takto ošetrených kvetov. Na obrázku sú tulipány, iskerník, frézia, karafiát a craspedia.


Text a foto: Vanda Jesenská  a Holandská kvetinová kancelária

Máte aj vy nápad či tip, ako si jarne naladiť svoj príbytok? Napíšte nám!

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: