Diana Hô Chí: Nestraťme svoju ženskosť

SPRACOVALA: Dagmar Baluchová | 12. január 2021
Diana Ho Chí

Po práci vymením lodičky za tenisky a každý večer „ničím“, či už na online tréningoch alebo vo fitnescentre, svojich klientov.

Ak okrem MAMA a ja čítate aj náš časopis FIT štýl, určite ste sa už s touto zaujímavou dámou stretli. Trénerka skupinových cvičení, ktorá nás inšpiruje hýbať sa. Čo jej pomáha ku kráse? Ako vníma dnešné ženy? Prezradí sama.

cez deň lodičky, večer tenisky

Môj život je veľmi hektický.  Pracujem ako ekonomická riaditeľka, takže každodenný stres s dodržiavaním zákonov a termínov sa mi vôbec nevyhýba. Po práci vymením lodičky za tenisky alebo bosé nohy a každý večer „ničím“ či už na online tréningoch alebo vo fitnescentre svojich klientov. A dokonca dvakrát do týždňa spolu trénujeme online už o 6.00 hodine ráno. Nemám voľný deň. Som mamou 17-ročnej dcéry, ktorá je už samostatnou jednotkou. A keďže sme samy, celá domácnosť je na mne. 

Snažím sa nájsť si aspoň chvíľu pre seba

Dlhé roky chodím pravidelne na kozmetiku ku kamarátke, ktorú poznám ešte z detstva – Radke. Odkedy doprajem pleti profesionálnu starostlivosť, je hladšia, bez akné, žiarivejšia. Vlastne, chodím si tam oddýchnuť.

Doma občas vynechám pleťové krémy, no viem, že vek neoklamem. Mojím nerozlučným priateľom je kolagén, užívam ho pravidelne. Nielen kvôli pleti a vlasom, ale najmä kvôli svojmu zdraviu. Keďže sa vraví, že vlasy sú koruna krásy, nezanedbávam ani tie. Mám ich husté po svojom slovenskom deduškovi a aj im doprajem starostlivosť u odborníkov. 

Diana Cho CHí

Nedržím žiadnu diétu

Stravujem sa tak, ako mi vyhovuje a jem, čo mi chutí a viem, že tento štýl v stravovaní dokážem dodržiavať dlhodobo. Hovorím o sebe, že nie som vegetariánka, len mi nechutí mäso. Preto som ho zo svojho jedálnička vyradila už pred mnohými rokmi. Zatiaľ mi nechýba.

Milujem ryby, syry, zeleninu, strukoviny a orechy. Väčšinou sa stravujem doma a do práce si nosím vlastný obed. Ak sa už ocitnem v reštaurácii, voľba padne na šalát alebo paradajkovú polievku, ktorej neviem odolať. Milujem krémové zeleninové polievky nezahustené múkou a bez smotany, radšej s kokosovým mliekom. Pečivo takisto nie je súčasťou môjho jedálnička.

Dávam si pozor na to, aby som pila veľa vody. Mám rada sladkosti, ale snažím sa hľadať zdravé alternatívy klasických koláčov. Radšej si dám čerstvé alebo sušené ovocie. Mojou jedinou slabosťou je zmrzlina. 

Som neposedný tvor

Asi aj preto som sa stala trénerkou a postupne sa z hobby stáva zamestnanie číslo dva. Baví ma motivovať a viesť ľudí, najmä ženy. Pretvárať ich myslenie na cvičenie z MUSÍM na CHCEM. Pohybom si kompenzujem dlhé sedenie v práci počas dňa. V týždni striedam kardio, silové tréningy, beh s jogou, mobilitou, flexibilitou. Moje telo si samo vypýtalo presne takýto mix rôzneho pohybu.

V živote aj na tréningoch potrebujem rovnováhu. Cvičenie formuje nielen moje telo, ale pôsobí aj ako balzam na moju dušu, dáva mi priestor uniknúť na chvíľu pred realitou. Každý jeden pohyb si vychutnávam naplno a vkladám doň nielen svaly, ale aj srdce. Kým sa hýbem, viem, že žijem. Pohyb je pre mňa symbolom života. 

Diana Cho CHí

Nežná i silná zároveň

S pribúdajúcim vekom si uvedomujem, ako veľmi chýba niektorým ženám ženskosť. Osvojili si rolu muža, prestali sa vnímať ako krehké, nežné bytosti. Žena v sebe skrýva nežnosť, ale aj silu. Netreba sa báť priznať si, že nemusím všetko zvládnuť sama. To ma neoslabí, neukáže moju bezbrannosť. Naopak, nech sa o mňa niekto stará, veď ja sa starám o blaho toľkých ľudí. Zaslúžim si teda aj ja pozornosť.

Každá žena môže vyjadriť svoju ženskosť iným spôsobom. Učím to aj moje klientky. Niektoré si spájajú symbol ženy s podpätkami, rúžom, so šatami. Iné vyjadrujú samu seba cez úsmev, pohľad, pohyb. Každá z nás je iná, ale každá z nás je ženou krásnou, silnou, múdrou, sebeckou a zároveň krehkou, jemnou, nežnou a nezištnou.

Cvičte ONLINE s Dianou Hô Chí každý ŠTVRTOK o 18.30 na FB Mama a ja alebo FB stránke FIT štýl.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: