Zábavná abeceda: Ako sa dá učiť hrou v praxi

Zábavná abeceda: Ako sa dá učiť hrou v praxi
21.6.2017 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Kreslenie patrí medzi najobľúbenejšie detské zábavy. Je deťom prirodzené. Okrem poznávania farieb im pomáha tiež s precvičovaním jemnej motoriky.

Hoci písať sa učíme zväčša až v prvej triede, po pastelkách siahajú deti už od prvého roka svojho života. Samozrejme, na začiatky sú detské kresbičky veľmi abstraktné.

No každý rodič potvrdí, že sú pre neho nenahraditeľné a mimoriadne rozkošné. Postupom času sa stávajú kresbičky čoraz viac prepracované, až nakoniec naberú tvary, s ktorými sa pyšne pochváli každá mamička, či otecko.

Jemnejšie detaily a motoriku začína dieťa precvičovať zruba od 4 rokov. Práve pre deti od tohto veku je určená omaľovánka Zábavná abeceda, ktorá prichádza v týchto dňoch ako novinka na slovenský trh.

Je mimoriadne vhodná na precvičovanie jemnej motoriky a zabavia sa pri nej nielen deti, ale aj rodičia. Vtipné obrázky plné detailov dávajú deťom možnosť sa zabaviť na celé hodiny.

Každý z obrázkov predstavuje jedno z písmeniek slovenskej abecedy. Písmenká sú zakomponované do obrázkov a tak sa deti hravou formou dokážu naučiť celú abecedu cestou, ktorá je im prirodzená – pri kreslení a hre s farbičkami.

S omaľovánkou z edície Pastelkovo si môžu deti vyfarbiť napríklad svoje akvárium, piráta, cirkus, šarkana, mačku, námorníka či dážďovku. Celá omaľovánka má 32 listov – každé písmenko si tak môže vaša ratolesť vyfarbiť a ponechať ako milý obrázok.

Omaľovánku si môžete objednať na stránkach www.pastelkovo.sk. Ak použijete pri objednávke kód Mama a ja, získate na jej nákup 20% zľavu.

To nie je všetko... Na stránke nájdete tiež informácie, ako sa aj vy môžete zapojiť do súťaže o skvelé ceny. Svojím nákupom navyše podporíte rozvoj materských škôl na Slovensku.