V novom roku v peknom tele

Farmasi | 13. január 2022
Novorčné výzvy

Rozhodli ste sa, že je na čase lepšie vyzerať a cítiť sa dobre vo svojom tele? Dôležité je začať.

Pripravte si plán činností, ktoré vás podporia vo vašom rozhodnutí. Čo zo stravy vylúčite, akým spôsobom zaradíte do svojho života viac pohybu a kedy sa budete venovať oddychu. 

Zmeny neprichádzajú hneď, sú výsledkom malých každodenných krokov. 

Vo vašom pláne, môžu byť tieto body:

  • 1. Vylúčim zo svojej životosprávy to, čo mi nerobí dobre ( či už sú to sladkosti, alkohol, cigarety, káva, biele pečivo, priemyselné spracované produkty a pod. ).
  • 2. Budem chodiť pešo vždy, keď sa dá (môžete si stiahnuť aplikáciu na meranie krokov, tá vám pomôže pri motivácii. Nastavte si denný limit – či už 6 alebo 10 tisíc krokov, podľa vašich možností).
  • 3. Nájdem si každý deň pár minút, ktoré bude venovať sebe

Počas „svojej“ hodinky sa venujte tomu, čo vám robí radosť – čítanie kníh, cvičenie, meditácia, kreslenie, tvorba alebo čokoľvek, čo vás napĺňa, ale nedokážete si na to nájsť čas. Vyhraďte si na svoju činnosť pol hodinku/hodinku denne. 

Pri zmene životného štýlu sú nápomocné rôzne doplnky výživy, ktoré vám pomôžu zvládnuť výzvy. 

Náš tip: Začnite deň vlákninou a kávou z čakanky 

Naštartujte svoj novoročný detox. Vláknina je dôležitou a nevyhnutnou súčasťou nášho jedálnička. Hlavnou úlohou vlákniny v potrave je poskytovať objemný materiál na podporu činnosti črevných svalov. Pripravte si svoje ranné smoothie s vlákninou a rozhýbte svoje črevá. 

Uvažujete o vylúčení kávy, pretože na ňu reaguje váš žalúdok a tlak? Skúste kávu z čakanky. Povzbudzuje tráviace procesy, pôsobí močopudne a pomáha vylučovať škodlivé látky z tela. Mnohé ženy ju volia v období tehotenstva, pretože neobsahuje kofeín, znižuje riziko ochorení srdca a ciev. 

Pridajte do svojej dennej rutiny masáž gélom, ktorý stimuluje krvý obeh, prekrví pokožku, čím eliminuje tvorbu celulitídy. Výrazne pôsobí  proti opuchom a pomáha kŕčovým žilám.

Nech sú už vaše výzvy akékoľvek, stačí začať a každý deň malými krokmi meniť svoje návyky. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: