Štyri tipy ako byť zdravá a fit počas materskej

Štyri tipy ako byť zdravá a fit počas materskej
14.5.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Ako sa hovorí, v zdravom tele, zdravý duch. Nie je to len fráza, mohli by sme doplniť ešte zdravá mamička, spokojné dieťa. Prinášame vám pár tipov, ako na to.

1.    Do domácnosti len kvalitu

Všetky mamičky, zbystrite pozornosť! Prípravky, ktoré používate v domácnosti treba starostlivo selektovať. Organické eko produkty ponúkajú množstvo výhod pre celú rodinu. Eliminujete výskyt alergických reakcií, podráždenia kože, a zároveň zabezpečíte účinné vyčistenie domácnosti a oblečenia. Okrem toho, používaním eko drogerky šetríte životné prostredie.

Ak si potrpíte na garanciu kvality, DROGERKA.SK ponúka výber prvotriednych značiek kozmetiky, drogérie alebo pracích práškov z Rakúska.  Nemusíte strácať čas cestovaním, predieraním sa v preplnených obchodoch, ani čakaním v rade pri pokladni. Venujte sa namiesto zdĺhavého nakupovania radšej sebe a doprajte si poriadny relax.

2.    Pozor na chemikálie v kozmetike

O nepriaznivých účinkoch kozmetiky s obsahom chemických zložiek toho bolo napísaného veľa. No niektoré škodlivé prísady sa skrývajú pod nenápadnými názvami. Viete ich skutočne rozpoznať na etikete? Keď si ju pozornejšie prečítate zistíte, že vo vnútri je často len minimum prírodných zložiek. Pýtali sme sa odborníčky, ktorá odporúča kontrolovať zloženie, aby ste nekúpili namiesto prírody nechtiac syntetiku. Ako na to?

Stačí vedieť, ktoré zložky šetrná kozmetika nesmie obsahovať- parabény, silikóny (methicone/siloxane), Sodium Lauryl Sulfate (SLS) a Sodium Laureth Sulfate (SLES), propylén glykol (PG) a polyetylén glykol (PEG), minerálny olej alebo vazelínu (parrafin/petrol), syntetické vonné látky, chlór (amoniak), hliník, limonén, ftaláty či dioxán.

Všetky tieto zložky sú totiž syntetického pôvodu, a dokonca, viaceré z nich sú vedľajším produktom ropného priemyslu. „Bolo zistené, že parabény dokážu narušiť fyziológiu dôležitých funkcií a majú mierne estrogénové účinky na telo. Môžu spôsobiť alebo urýchliť vznik rakoviny prsníka či lokálne kožné reakcie,“ hovorí MUDr. Svetlana Šefčiková, estetická dermatológia Bellesa klinik Piešťany. 

drogerka

3.    Dbajte o zdravú životosprávu

Aj keď sa to volá materská dovolenka, od pohodlného oddychovania s vyloženými nohami to má rozhodne na míle ďaleko. Popri všetkej starostlivosti o deti, rodinu a domácnosť však nesmieme zabúdať aj na seba.

Pravidelný pitný režim a správne stravovanie sú dôležitou súčasťou fit organizmu. Ak si chcete správne naštartovať metabolizmus, základom je vypiť denne v priemere 2 litre vody a jesť menšie porcie päťkrát denne. Okrem toho, zásadným činiteľom je správna fyzická aktivita.

O pohyb určite nemáte núdzu, no dôležité je rovnomerné zapájanie jednotlivých partií tela, aby nakoniec netrpel chrbát. Cviky si môžete prispôsobiť podľa toho čo je vám bližšie a príjemnejšie. Nejde totiž len o estetickú záležitosť, ale aj zo zdravotného hľadiska je správny pohyb kľúčový.

Ako sa vám bude bruško postupne strácať, pre zachovanie peknej pokožky skúste 100% prírodný olej na strie a tehotenské bruško 2SIS . Pokožku hydratuje, vyživuje a zlepšuje jej elasticitu, bojuje proti celulitíde a striám, tiež neobsahuje žiadne umelé prísady či palmový olej.

Ideálnym doplnkom je použitie WELEDA olejčeku na masáž prsníkov, ktorý podporuje tvorbu materského mlieka a prekrvenie tkaniva.

4.    Doprajte si kvalitný relax a odmenu

Neustále sa staráte o rodinu, domácnosť, deti a popri tom riešite iné povinnosti. Času na oddych vám potom veľa nezostáva. Motivácia je dôležitá, a byť krásna a fit aj počas materskej rozhodne nie je iba výsadou bohatých a známych žien.

Existujú prírodné podporné produkty, ktoré vám k tomuto cieľu pomôžu, rovnako tak aj „vychytávky“ modernej medicíny. Pokojne sa vyberte raz za čas s kamarátkou do wellnessu alebo na masáž. Rozhodne sa budete cítiť lepšie a vaša myseľ sa zregeneruje.

Ak vás trápia typické ženské nedokonalosti ako sú vrásky, strie či celulitída, rozhodne neprepadajte zúfalstvu. Zoberte si na pomoc prírodných pomocníkov. Okrem účinného odbúravania celulitídy pomocou brezového oleja WELEDA , môžete skúsiť doplniť svoju starostlivosť o sprchové mlieko Biobaza, ktoré vyživuje a spevňuje kožu počas sprchovania. Pokožka sa vám určite poďakuje.

Rozhodne by som neodporúčala ženám v tomto období invazívne zákroky. Ak majú potrebu výraznejšieho estetického skrášlenia pokožky, vhodnou voľbou je laserový zákrok pre bezpečnú modeláciu a účinné spevnenie pokožky celého tela neinvazívnou formou,“ vysvetľuje MUDr. Svetlana Šefčiková, estetická dermatológia Bellesa klinik Piešťany.

Fotogaléria