Ste v strese? Vedci radia: Choďte k vode

Ste v strese? Vedci radia: Choďte k vode
3.8.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Nie je náhodou, že sa letná dovolenka nesie znamení oddychu pri mori, jazere, jednoducho pri vode. Nie je to len horúcim počasím. „Choď na pláž a skutočne zmeníš svoje myslenie“ hovoria vedci.

Voda pôsobí na ľudský mozog uvoľňujúco

Viaceré štúdie potvrdili, že voda, jej dynamika, vôňa, pohyb a zvuk upokojuje naše zmysly a pobyt pri vode zvyšuje hladinu serotonínu, čo znamená že účinne zmierňuje stres či smútok.

Modrá, blankytná farba vody uvoľňuje stres a  výlet na pláž vás de-stressuje aj kvôli prirodzene sa vyskytujúcim záporným iónom vo vode (dostatok  záporných iónov (aniónov) pôsobí nielen na čistotu ovzdušia a ovplyvňuje serotonínový metabolizmus. Ovplyvňuje náladu, emócie, skvalitňuje spánok, znižuje krvný tlak...)

Sila a pokoj vody Vám zmení myslenie

A napokon, keď sa pozeráte na vodu v celej jej sile a krásne, hneď vám napadne, aký obrovský je tento svet a ako zanedbateľné sú mnohé z vašich problémov.

Takže osobnou aj rodinnou terapiou môže byť pre Vás pobyt pri vode. Nemusí to byť hneď veľkolepé more. Zakotviť môžete aj na chate pri jazere a vychutnávať si pominuteľnosť a pokoj vody. Vnímať jej silu a upokojiť svoje myšlienky.

Zdroj:www.parents.com

Fotogaléria