Smoothie: Je zdravšie ako džús?

Smoothie: Je zdravšie ako džús?
4.7.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Kopec čerstvého ovocia počas letných mesiacov nás motivuje k zdravšej, "natur" výžive. Ste milovníkmi smoothie, alebo si radšej ovocie odšťavíte?

Ideálnou voľbou je konzumovať celé ovocie a zeleninu. Ale ak sa ich chystáte premeniť na tekutinu pomocou odšťavovača, lepšou voľbou je pripraviť si smoothies.

Hydratačná bomba
Prečítajte si tiež:

Hydratačná bomba

Smoothie, alebo odšťavený džús?

Lebo v odšťavených džúsoch je menej dužiny, teda vlákniny, a najmä v šupke sa nachádzajú cenné antioxidanty. Vláknina obsiahnutá v smoothies spomaľuje absorpciu cukru do krvného obehu a udržiava v norme energetickú hladinu.

Pri džúsoch sa cukor vstrebe zo žalúdka oveľa rýchlejšie a tým vedie k prudšiemu nárastu hladiny cukru v krvi. Či už sa rozhodnete pre džús alebo smoothies, odporúčaná veľkosť porcie v oboch prípadoch by mala byť rovnaká – 150 ml.

Ak sa stravujete pravidelne, snažíte sa dodržiavať konzumovanie 5 porcií za deň a je to pre vás náročné, džús alebo smoothie môžu byť dobrou voľbou. Pri príprave smoothies môžete siahnuť aj po zelenine, pretože tá má menší vplyv na hladinu cukru v krvi.

Super green
Prečítajte si tiež:

Super green

Fotogaléria