Skutočný príbeh: Dievčatko narodené s polovicou tváre!

Mgr. Zuzana Paprskárová | 24. november 2017
znetvorené dievčatko, genetická mutácia, postihnuté dieťa

Ihneď, ako Elena Shpengler z Ruska, porodila svoje bábätko, vedela, že niečo nie je v poriadku! Doktori ho okamžite po pôrode zabalili do perinky a odmietli jej ho ukázať!

Až o niekoľko hodín neskôr, lekári na jej naliehanie súhlasili a priniesli jej bábätko ukázať. Po odkrytí plienočky z tváre bábätka, Elena zo šoku stratila vedomie. Také šokujúce bolo pozrieť sa na vlastné dieťa!

Čo sa stalo bábätku?

Dievčatko sa narodilo iba s polovicou tváre! Táto ťažká genetická mutácia spôsobila, že bábätko sa narodilo bez pier a brady, zvyšok jej tváre pokrývala krv.

Lekári navrhli rodičom vzdať sa bábätka. Navrhovali Elene jednoduché riešenie- odísť z pôrodnice a jednoducho zabudnúť, že vôbec porodila!

Elena a jej manžel Yury, toto riešenie okamžite odmietli. Odmietli nechať malú Darinu napospas krutému systému pre siroty v ich krajine.

Ťažký návrat domov

Akoby nestačilo nešťastie rodičov z narodenia tak kruto znetvoreného bábätka! Celá rodina, vrátane starých rodičov, známych a priateľov, sa rodine obrátila chrbtom! Nedokážu akceptovať a prijať do rodiny takto postihnuté dieťa.

„Jedine moja sestra nám pomáha, všetci ostatní sa nás vzdali“ priznáva nešťastná  Elena.

Krutosť rodina sa vystupňovala natoľko, že niektorí z nich udali Elenu a jej manžela na polícii. Dôvod? Vraj znetvorili vlastné dieťa vedome, pre svoj prospech!

Ako žije malá Darina teraz?

Rodičia svorne tvrdia, že napriek nepriazni okolia, nenastal ani jediný deň, kedy by ľutovali, že sa dievčatka nezvdali. Milujú ju. Nehanbia sa za ňu. A napriek tomu, že niektorí cudzí ľudia im radia, dať vyrobiť dcérke na tvár masku, oni to odmietajú!

„Akceptujeme ju takú, aká sa narodila, milujeme ju presne takú, aká je a kto nechce, nech sa na ňu nepozerá!“ odkazujú všetkým.

Napriek všetkej snahe rodičov, malú Darinu odmietli prijať do predškolského zariadenia. Môžeme sa len domnievať, že chceli chrániť ostatné deti od pohľadu na jej znetvorenú tváričku? Dvakrát do týždňa ju navštevujú učiteľky doma.

Mame Elene je to veľmi ľúto. Ich dcérka je totiž veľmi spoločenská a radi by jej dopriali skutočných priateľov.

Napriek tomu, že všetci lekári v ich okolí  dávajú od ich dieťaťa ruky preč, rodičia sa nevzdávajú. V Moskve im ponúkli pomoc. V súčasnosti šetria na to, aby dcérke mohli dopriať, na radu lekárov, každé dva roky plastickú operáciu.

„Narodenie nášho dieťaťa nás ako rodinu posilnilo a zomklo nás, bez ohľadu na všetkých neprajníkov!“ odkazujú obaja manželia.

A my im tiež fandíme. Majú náš rešpekt za svoju silu a svoju lásku!


Zdroj: sosharethis.com


Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: