REDAKČNÝ TEST: Vákuovací systém Zwilling

Redakcia | 24. september 2021
Vákuovací systém Zwilling
foto: Redakcia/Vákuovací systém Zwilling

Veľmi nás teší, ak sa nám do rúk dostanú veci na testovanie, ktoré sú niečím výnimočné, zaujímavé, využiteľné a samozrejme vhodné pre vás, mamy. Nad možnosťou otestovať pre vás sadu na vákuovanie Zwilling sme dlho neváhali.

My sme konkrétne vyskúšali sadu Zwilling Fresh & Save, pozostávajúcu zo 7 kusov: Vákuová pumpa, 2 ks sklenených dóz rôznych veľkostí a 4 vákuovacie sáčky. 

Nabíjacia vákuovacia pumpa 

Možno ste už mali v rukách niekedy vákuovačku, možno to bola práve mauálna, pri ktorej je trošku ťažšia manipulácia. No ale táto? Tento dizajnový kuchynský kúsok najprv pohladí vaše oko. Elegantná tak, že ju ani nebudete chcieť odložiť do skrinky. Elektrická vákuovacia pumpa je poháňaná dobíjacou líthium-iontovou batériou. Takže pekne krásne si ju nabijete pomocou kábla a pumpička potom čaká na svoju chvíľu. Je úplne perfektné, že vám pri používaní nezavadzia kábel.

Pozrite sa, aké je to jednoduché, tiché a rýchle: 

Po vysatí sa pumpa sama automaticky vypne. Je ľahučká, tichá a navyše aj dobre vyzerá. 

2 sklenené dózy s vákuovým uzáverom

Výhody skleneného materiálu asi nemusíme veľmi rozpisovať, každému je jasné, že je to hygienický materiál, použiteľný niekoľko rokov. Tu je jeho možnosť použitia do rúry, klasickej aj mikrovlnnej, do umývačky riadu, do chladničky, do mrazničky, naozaj super praktické, nemusíte jedlo prekladať a špiniť ďalšie nádoby. Plastové veká sú bez obsahu BPA, dvojité silikónové tesnenie a ventil fungujú ako hodinky. Keďže sú stohovateľné, nezaberú vám veľa miesta.  

My sme si naložili mäso na gril, steak sme len okorenili, zľahka osolili a doplnili domácimi bylinkami zo záhradky cca hodinku pred samotným grilovaním. A skutočne bol šťavnatučký „na zjedenie“. 

Vákuovací systém Zwilling 

4 vákuovacie sáčky 

Perfekté sú opakovane použiteľné sáčky, tiež bez obsahu BPA, ktoré majú  ZIP-lockový systém uzatvárania s ľahko ovládateľným vákuovým ventilom, na ktorý tiež stačí len priložiť vákuovú pumpu a jedným stisknutím odsať vzduch. Sú hrubšie ako klasické sáčky, tým pádom sa neprederavia a sú úplne vodotesné, takže vhodné aj na pomalé varenie metódou sous vide. 

Sáčky sme otestovali kúskami lososa s kôprom, soľou a olivovým olejom. Naložili sme si ich viac, prvé z nich sme robili na panvici na druhý deň, ďalšie na štvtý deň. Ani na štvrtý deň netratil losos nič na kvalite ani chuti. Bol mňam ako z mišelinskej reštaurácie. 

ČO SME ZISTILI:

Vákuovať môžete široké spektrum potravín, od mäsa, cez zeleninu, ovocie, orechy, dokonca múku a korenie. Napr. čučoriedky sú aj po týždni čerstvé. Naložené mäso môžete postupne odoberať a variť na rôzne spôsoby. Ak ho marinujete, stačí 30 minút k dokonalému stavu na varenie. Takto uskladnené potraviny vydžia vo vákuu až 5x dlhšie. Sáčky s jedlom zaberajú menšiu plochu ako v miskách a hrncoch, v chladničke, a hlavne v mrazničke. Prázdne nevynímajúc.

Ďalšou výhodou tohto systému je možnosť dokúpenia príslušenstva. Časom zistíte, čo používate najviac a viete si dokúpiť jednotlivé časti aj samostatne. 

Vákuovací systém Zwilling

Inteligentná mobilná aplikácia Zwilling culinary world 

Táto vychytávka nás úplne dosala. V spojení s QR kódom na každej dóze či sáčku je jej využitie geniálne. Pomôže vám plánovať nákup ale hlavne – postráži termín spotreby uskladnených potravín. Na mobil vám príde hlásenie o tom, že termín spotreby sa blíži, aj že končí. Nájdete v nej aj odporúčané recepty a môžete si urobiť nákupný zoznam. Aplikácia je v angličtine, čo je trochu škoda. 

aplikácia

Tento systém nie je len ďalšou vecou do kuchynskej skrine. Jeho praktické využitie s ekologickým základom si určite budete len a len pochvaľovať. Náš test dopadol na 1. Aktuálne ceny si pozrite TU:

VEDELI STE?

Na Slovensku sa ročne vyprodukuje odhadom 0,86 mil. ton potravinového odpadu, čo predstavuje približne 163 kg na obyvateľa (zdroj), Zwilling FRESH & SAVE predĺži čerstvosť potravín a vy ich nebudete musieť vyhadzovať. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: