REBORN bábiky: Nechutné, alebo milé?

REBORN bábiky: Nechutné, alebo milé?
25.2.2019 v kategórii Infošky, autor Marika Koscelníková, foto: Titulka: crystalbabies, Text: istockphotos

Reborn bábiky, tz. bábiky, ktoré sa podobajú na skutočné bábätka. Bábiky, v ktorých vidia niektorí roztomilú zábavku, pre iných sú takmer identickou "náhradou" za živé dieťa a posadnutosťou.

Bábika, ktorá vyzerá ako skutočné bábätko. Detailne prepracovaný výraz tváre, jemné vlásky, naznačená mimika, telo vyrobené z mäkkého materiálu...máte pocit, že držíte v rukách skutočné dieťa. 

Reborny sú stále populárne

Napriek tomu, že je to LEN bábika, mnohí majú tieto reborny ako "za vlastné" deti. Tieto šokujúce príbehy sú známe najmä z USA, kde sa Reborny tešia už niekoľko rokov veľkej popularite.

U nás sa stali vyhľadávané najmä pre zberateľov bábik, alebo ako hračka pre dieťa. 

Tieto Reborny však nie sú vyrábané prioritne ako hračky pre deti. Nemajú žiadne funkcie, necikajú, neplačú, nevydávajú zvuky. Ich najväčšou výhodou je, že sa takmer identicky podobajú na "živé" dieťa.  Práve tam je aj ich zrada. Na internete sa objavujú príbehy žien, ktoré v tejto bábike vidia svoje dieťa, ktoré nemôžu mať, alebo o ktoré prišli.

Reborny sú čerešničkou pre zberateľov bábik. Preto sa ich výrobe začalo venovať čoraz viac ľudí a výzor rebornov vyšpičkujú takmer do dokonalosti. Vedeli ste, že sa využívajú napr. pri natáčaní filmov? Bežným okom by ste rozdiel nevideli.

reborn babiky

Výrobcovia Rebornov sa v ostatnom čase stretávajú s požiadavkou na výrobu bábiky podľa skutočnej predlohy. Rodičia si tak uchovávajú takmer živú spomienku na svoje dieťa, ktoré už vyrástlo.   

Reborn bábiky sa dajú kúpiť na špecializovaných stránkach,alebo priamo u ich výrobcov. Aj na Slovensku sa výrobe Rebornov venuje už pomerne veľa ľudí. 

Ako pri všetkom,čo je trochu kontroverzné, aj pri kúpe Reborn bábiky je dôležité vedieť, prečo si ju vlastne kupujeme. Ide len o obdiv k dokonalému prepracovaniu, alebo o zvláštnu posadnutosť, ktorú tieto bábiky u niektorých vyvolávajú?