Ochrana detskej kože pred chladom a sychravým počasím

Spiridea | 2. december 2021
Ochrana detskej kože pred chladom a sychravým počasím
foto: Spiridea

V horúcich letných mesiacoch chránime pokožku dieťatka pred dehydratáciou a slnečnými lúčmi, počas zimných mesiacov ju musíme ochrániť pred nepríjemným chladom, mrazom a ostrým slnkom.

Práve počas zimy býva jemná detská pleť extrémne zaťažovaná. Detská koža je veľmi citlivá, má prirodzene zníženú tvorbu mazu a nedokáže dostatočne viazať vodu. Pleť v zime sa stáva suchšou, je výrazne dehydratovaná, častokrát začervenaná až popraskaná. Najviac postihnutou oblasťou býva tvár (predovšetkým líca a brada) a ruky, ktoré sú priamo vystavené nepriaznivým vplyvom okolia. 

Ošetrujte pokožku v chladnom počasí

Jediným riešením na tento problém je pravidelné intenzívne premasťovanie detskej pokožky vhodným krémom či masťou  do chladného počasia. Na ochranu pred chladom sa preto používajú mastnejšie prípravky s nižším obsahom vody. Oproti bežným  krémom sú hutnejšie a detskú pokožku intenzívnejšie hydratujú a chránia. Vytvárajú na nej nepriepustnú vrstvu, čím zabraňujú odparovaniu vody. 

Spoľahlivým pomocníkom v zimných mesiacoch je Spiridea® masť s mandľovým olejom. Masť je určená na každodenné ošetrenie suchej až veľmi suchej citlivej detskej kože, ktorú chráni  pred chladom a vetrom. Zabraňuje odparovaniu vody, čím znižuje výdaj tepla cez povrch kože a tým udržuje teplotu na povrchu kože. Jej základom je viac než 100-ročná originálna receptúra s bohatým obsahom mandľového oleja, ktorý tvorí až 75 % prípravku.

Spiridea

Spiridea® masť s mandľovým olejom

Výhodou mandľového oleja je, že ľahko preniká do rohovej vrstvy kože. Obsahuje taktiež vysoký podiel prospešných nenasýtených mastných kyselín, ktoré sa významne podieľajú na jeho ošetrujúcom účinku. V kombinácii s dôsledne zvolenými surovinami a použitou technológiou je masť vynikajúco roztierateľná, optimálne sa vpíja do kože a nezanecháva ju citeľne mastnú. Masť je navyše obohatená o vitamín E, ktorý bráni oxidačným procesom.

Spiridea® masť s mandľovým olejom je vyrobená na Slovensku. Kúpite v každej dobrej lekárni, alebo na www.spiridea.com.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: