Materiály na oblečenie pre deti by mali spĺňať tie najvyššie požiadavky. Poznáte biobavlnu?

Materiály na oblečenie pre deti by mali spĺňať tie najvyššie požiadavky. Poznáte biobavlnu?
16.10.2018 v kategórii Infošky, autor Kaufland, foto: Kaufland

Nedávno pribudli na slovenskom trhu dve nové privátne značky Kuniboo a Hip&Hopps, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie kritéria pre detské oblečenie. Vďaka svojmu modernému dizajnu, špičkovej kvalite a prepracovaniu, ako aj výhodnej cene, sú výrobky dostupné naozaj pre každého.

Obidve značky oblečenia Kaufland oficiálne predstavil na módnej prehliadke, kde sa v úlohe modelov a modeliek ocitli priamo deti zamestnancov.

Nositeľná a dostupná móda pre všetkých

Počas netradičnej módnej prehliadky, kde sa v úlohe predvádzajúcich predstavilo spolu až 28 detí, boli predstavené obidve značky pre malých aj väčších najmä ako originálna nositeľná móda, vhodnú nielen na mólo, ale vďaka svojej pohodlnosti aj na každodenné bežné aktivity.

Produkty nájdu zákazníci zabalené tak, aby si aj sami mohli skontrolovať kvalitu ponúkaného tovaru a použitých materiálov. 

Používané papierové a kartónové obaly majú certifikát Forest Stewardship Council (FSC), ktorý deklaruje zodpovedné zaobchádzanie so svetovými zásobami dreva, od používania plastov Kaufland v rámci svojej dlhodobejšej stratégie upúšťa. Navyše, výroba oblečenia je po celý čas pod drobnohľadom nielen manažérov kvality, ale aj nezávislých kontrolných inštitúcií. 

kaufland

Hlavnými hrdinami módnej prehliadky boli deti zamestnancov

„Myšlienka interného kastingu, aby si sme našli vhodné deti na predvádzanie našich značiek, prišla veľmi spontánne. Keďže sme oblečenie z biobavlny chceli predstaviť nielen novinárom, ale aj našim zamestnancom, spojili sme príjemné s užitočným. Ukázali sme spoločne, že Kuniboo či Hip & Hopps nie je len móda určená na mólo, ale najmä pohodlná, originálna nositeľná móda pre skutočné deti.  

Krstnou mamou oboch značiek sa stala Barbora Jagušák

 „„Ako mama sa veľmi dôkladne zaujímam nielen o dizajn detského oblečenia, ale najmä o jeho materiál a pôvod, pretože chcem, aby moja dcérka nosila kvalitný odev. Preto ma veľmi potešilo, že sme spolu na dnešnej prehliadke ukázali, že oblečenie vyrobené z bio-bavlny spĺňa náročné požiadavky každého rodiča. Je nielen veľmi kvalitné, ale zároveň má pekný dizajn a je aj dostupné za naozaj výhodné ceny pre všetkých,“ hovorí B. Jagušák. 

Maskotom značky Kuniboo - pre tých najmenších, je malý medvedík čistotný, ktorý so svojimi kamarátmi ako sova alebo bobor, dodáva celej kolekcii hravosť. Pri príležitosti oficiálneho uvedenia značky sa firma rozhodla finančne podporiť chov medvedíkov čistotných v bratislavskej Zoo.

Fotogaléria