KONTROVERZNÉ rozhodnutie? Tehotná žena si dala VYVOLAŤ pôrod kvôli manželovi

KONTROVERZNÉ rozhodnutie? Tehotná žena si dala VYVOLAŤ pôrod kvôli manželovi
22.8.2017 v kategórii Infošky, autor Marika Koscelníková, foto: istockphoto.com

Milujúce matky stoja niekedy pred ťažkým rozhodnutím.

Keď Diane Aulger zistila, že je tehotná, žiarila šťastím. Život sa s ňou nemaznal. Jej manžel Mark bojoval s rakovinou hrubého čreva  a keď ju konečne porazil, tešili sa, že sa v živote pohnú ďalej a začnú odznova aj s malým bábätkom.

Šťastie trvalo krátko...

Potom im lekári povedali niečo, čo ich zlomilo. Markovi diagnostikovali pľúcnu fibrózu, chorobu, ktorá zastavuje tok kyslíka z pľúc do mozgu a ďalších životne dôležitých orgánov.

Diane bola nešťastná. Jej manžel už neuvidí svoju dcérku, keď sa narodí. Potom však urobila rozhodnutie, ktoré mnohí označili ako kontroverzné.

18. januára už bola v štádiu tehotenstva, ktoré dávalo dieťatku veľkú šancu na prežitie. Diane odišla do nemocnice. Tam požiadala lekárov, aby jej vyvolali pôrod. Mark by tak mohol držať svoju dcéru v náručí skôr, než zomrie.

Lekári dokonca dovolili Markovi, aby bol pri pôrode. Na vedľajšej posteli Diane porodila Savannah.

Pre oboch to bol silný moment. Nevedeli, koľko času ešte spolu strávia ako rodina. Diane dala Savannah do Markovho náručia a hoci v jeho očiach bola bolesť, držal ju a povedal jej, že je jej otec a že ju veľmi miluje.

Môže vás zaujímať: Hovoriť s deťmi o smrti?

Smrť si podala ruky so životom

O niekoľko dní neskôr, 23. januára, už monitorovacie prístroje ukazovali, že Markov život sa kráti. Diane položila manželovi malú dcérku do náručia a držali si ruky, až kým prestal dýchať.

Celá situácia bola bolestivá a ťažká. A hoci mnohí spochybnili rozhodnutie vyvolať pôrod, Diane je šťastná, že jej manžel a dcéra mohli stráviť niekoľko vzácnych okamihov. To sú chvíle, na ktoré nikdy nezabudne.

Zdroj: www.sosharethis.com

Pozrite si video jedinečného okamihu: