Džínsy kam sa pozriete

C&A | 22. september 2021
Džínsy kam sa pozriete
foto: C&A

Džínsy sú ikonický produkt a v jesennej kolekcii C&A hrajú džínsy hlavnú úlohu.

Okrem klasických štýlov ponúka C&A veľa trendy džínsov

Jedno ale majú všetky spoločné, spĺňajú vysoké štandardy ako v použitých materiáloch, tak i vo výrobnom procese. Spoločnosť C&A sa zaviazala k udržateľným inováciám v celej kolekcii denimu a stále prichádza s novými materiálmi, technológiami a postupmi. Okrem toho v septembri zaradila tiež novú Archive kolekciu denimu Jinglers, ktorú možno dlhoroční zákazníci pamätajú z 80. alebo 90. rokov. 

Archívna kolekcia je zostavená z najviac zapamätateľných módnych kúskov posledných desaťročí. Vďaka modernej interpretácii naozajstných módnych ikon ako bola minisukňa alebo džínsy Jinglers, prepojila značka C&A "predtým" a "teraz" pomocou úžasnej archívnej kolekcie. Táto špeciálna kolekcia džínsových produktov a tričiek Jinglers je teraz dostupná online na www.c-a.com

CA

Džínsy v C&A

V kamenných predajniach na Slovensku síce džínsy z archívnej kolekcie nekúpite, ale ponuka je naozaj široká. Džínsy v C&A sú najčastejšie vyrobené z udržateľnej bavlny, ktorá je výrazne lepšia pre životné prostredie, kvalitu pôdy, biodiverzitu a zásobovanie vodou, zatiaľ čo zabraňuje znečisteniu vody.

Ďalej je bezpečnejšia pre zdravie pestovateľov a ich komunít. Akonáhle sú džínsy vyrobené zo 100% certifikovanej bio bavlny za použitia bezpečných bielidiel a chemikálií, výrobné zariadenia sú poháňané obnoviteľnou energiou a šetrným prístupom k vode, dostanú džínsy certifikát  Cradle to Cradle ™, čo je medzinárodne uznávaná certifikácia pre oblečenie vyrobené podľa najvyšších štandardov. Oblečenie môže zostať stále v obehu a môže byť dokonca kompostované. C&A vo svojej prvej jesennej kolekcii tiež prináša recyklovaný denim.

CA

Tieto džínsy šetria odpad, dávajú nový život pôvodnému materiálu a ušetria veľké množstvo vody i energie potrebnej k výrobe nového materiálu od nuly. Recyklovaná bavlna je skvelou voľbou pre zníženie textilného odpadu.

Podporovať obehový systém módy a vyrábať viac tovaru, ktorý nepríde nazmar ale môže byť použitý znova - C&A podniká zmysluplné kroky a zvažuje, aké materiály a výrobné procesy budú použité. Teraz je ten správny čas obnoviť svoj jesenný šatník a perfektné džínsy by nemali chýbať.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: