Darujme deťom hračky, ktoré sú ekologické

Darujme deťom hračky, ktoré sú ekologické
3.12.2018 v kategórii Infošky, autor PR, foto: PR

V súčasnosti, a najmä v predvianočnom období, je ponuka hračiek a hier pre deti naozaj preveľká. Obchodníci sa pretekajú, ako zaujať rodičov a ostatných rodinných príslušníkov. Pri výbere najmä u detí do 2 rokov však dbajte na to, aby boli hračky zdravotne vyhovujúce.

Hračky, ktoré spĺňajú všetky normy

Nás zaujali ekologické hračky Grimm´s, ktoré sú známe svojím pozitívnym postojom k prírodným materiálom. Základným stavebným prvkom týchto produktov je drevo, najmä oľša, lipa, javor a čerešňa, pochádzajúce z Európy. 

Ich povrch je zväčša matný, upravený brúsením. Používané farby a oleje sú ekologické a zdravotne úplne nezávadné. Pri hračkách pre deti vhodných už od prvých mesiacov dbá výrobca na to, aby neobsahovali žiadne voľné časti, ktoré by mohli predstavovať riziko. 

Hračky Grimms’s sú vo všetkých farebných prevedeniach 100% bezpečné a vhodné aj do detských úst

Grimm´s zameriava svoju výrobu aj na hračky pre najmenšie deti. Veľmi zaujímavé a príjemné na dotyk sú hrkálky a hmatové hračky, ktoré majú akoby zamatový povrch. Tým uľahčujú prvé pokusy detských prstov o úchop. Napriek používaným jemným farbám sú tieto hračky 100% bezpečné a vhodné aj do detských úst

Prvé hračky na tréning jemnej motoriky

U hračiek Grimm´s je zaručené, že deti sa ich budú rady dotýkať. Príjemný drevený povrch a prevedenie lákajú nielen detské oči, ale najmä ruky. Matný povrch drevených dielov zaručuje ich stabilitu pri stavbách všetkých veľkostí. Na tréning jemnej motoriky sú najvhodnejšie stohovacie veže a hračky, pri ktorých dieťa koordinuje svoje oči a ruky. Krásne farby dúhy alebo jemný pastel poslúžia na ich prvé spoznávanie.

vnimave deti

Hry bez návodu podporujú detskú kreativitu a intelekt

Je to tak. Hračky Grimm´s sú navrhnuté najmä na voľnú hru detí, pri ktorej sú najväčšou motiváciou krásne farby a rozličné veľkosti jednoduchých drevených tvarov. Niekedy sa stáva, že my dospelí sme stratili kreativitu a naša fantázia už nestačí na to, aby sme vedeli zábavne tvoriť s farebnými hračkami a ich dielikmi. Dajte hračky Grimm's do detských rúk a budete žasnúť, ako rýchlo si ich obľúbia a kde až siaha ich predstavivosť.

Pomáhajú rozvíjať kognitívne zručnosti detí, učia deti plánovať, vymýšľať si úlohy a plniť malé ciele počas hry. Z detí, ktoré sa už v detstve naučili robiť vlastné rozhodnutia, vyrastajú dospelí s väčšou samostatnosťou a aktivitou.

vnimave deti

Dúhový svet Grimm´s

Najznámejšou hračkou tejto značky je farebná dúha, ktorá sa nachádza aj v logu výrobcu. Dokonale totiž predstavuje spojenie farieb a estetických tvarov, a zároveň ponúka veľkú variáciu využitia hračky pri kreatívnej hre detí. 

Výborné na hračkách Grimm´s je to, že výrobca prepája jednotlivé výrobky tak, aby sa dopĺňali a každým novým prvkom priniesli do hry nové možnosti na voľnú hru. Je len na vás, kde začnete a ktorá hračka sa v izbe vášho drobca objaví ako prvá. Akákoľvek ďalšia bude vhodnou a želanou nadstavbou.

Zdroj: www.vnimavedeti.sk  

Fotogaléria