Čo v lete okrem vody nesmie chýbať vo vašej kabelke?

Čo v lete okrem vody nesmie chýbať vo vašej kabelke?
4.6.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: 3M

Poznáte to iste aj vy. Stačí malá ranka na prste alebo na kolene počas hry na ihrisku a ak nemáte v kabelke, batohu náplasť pre každý prípad, komplikácia je na svete

Rovnako nepríjemné je, keď si na letnú prechádzku obujete topánky naboso a na päte sa vám vytvorí bolestivý pľuzgier. Nejde síce o závažné ťažkosti, ale aj tie vedia znepríjemniť život, ak ich včas neošetríme.

Následné hojenie poranených miest sa totiž pekne komplikuje. Preto v žiadnej dámskej kabelke či batohu nesmie v lete okrem fľašky vody, žuvačiek či vreckoviek chýbať rezervná náplasť, alebo radšej dve. Tá druhá ideálne s detským motívom, aby odrenina na kolene prestala rýchlejšie bolieť.

Ako vlastne vzniká pľuzgier

Odreniny alebo škrabance na detskej pokožke sú otázkou sekundy, ale keďže ich hneď vidíme, môžeme ich aj rýchlo ošetriť. Vydezinfikujeme ich a prelepíme hypoalergénnou náplasťou, aby sa predišlo zaneseniu nečistôt do rany a rýchlejšie sa zahojila.

Pľuzgiere však vznikajú v utajení, skryté v topánke. Pri trení pokožky s obuvou sa spodná vrstva pokožky oddelí od vrchnej, priestor medzi týmito dvomi vrstvami sa vyplní lymfou a pľuzgier je na svete. Keď sa objaví prvý náznak pľuzgiera, pomôže náplasť. Bez nej by sa totiž mohla vrchná vrstva pokožky strhnúť a do rany by sa dostala infekcia. Aj preto sa odporúča použiť náplasť na exponované miesta preventívne.

Ťažkosti môžu spôsobiť aj topánky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú pohodlne a pri skúšaní v obchode nám dobre sedia. Trvá ale dlhší čas, kým sa našej nohe prispôsobia. Pľuzgiere však môžu vzniknúť aj vo vychodenej topánke, napríklad pri športe alebo turistike. Stačí na to iba spotená ponožka alebo prach v topánke.

Správnou starostlivosťou urýchlite hojenie

Hojenie pľuzgiera sa zvyčajne zaobíde bez väčších problémov, je ale nepríjemné. Správnou starostlivosťou môžete hojenie urýchliť. V prípade, že pľuzgier ešte nepraskol, nie je vhodné ho prepichovať, ale rovno naň aplikovať náplasť.

Ak už pľuzgier praskol, najprv ho treba vydezinfikovať a až potom ošetriť náplasťou. Medzi ďalšie problémy spojené s chodidlami patria okrem pľuzgierov aj kurie oká. To je stvrdnutá koža, ktorá vzniká hromadením odumretej pokožky v oblastiach nad kĺbovými alebo kostnými vyvýšeninami.

Výber náplasti

Každej z najčastejších bolestí na nohách vyvinuli odborníci z 3M na mieru rad náplastí Spofaplast®, určených na starostlivosť o chodidlá. Pomôžu pri ošetrení pľuzgierov, kurích ôk, odrenín, ale aj ako prevencia proti ich vzniku.

Pri výbere vhodných náplastí na pľuzgiere sú najlepšou voľbou tie s gélovým vankúšikom. Vďaka svojim vlastnostiam nielen zmiernia bolesť, ale zároveň urýchľujú proces hojenia rany. Vyskúšať môžete vodeodolné gélové náplasti od značky Spofaplast®, ktoré existujú v dvoch veľkostiach – na päty a na prsty.

Okrem gélových náplastí na pľuzgiere ponúka Spofaplast® aj ochrannú náplasť na chodidlá alebo náplasť Komfort na odreniny. Pre deti má v ponuke samozrejme aj hypoalergénne náplasti s rozprávkovým motívom, ktoré rozveselia každú detskú tváričku.

SÚŤAŽ s náplasťami Spofaplast®

Pripravte sa na leto s náplasťami Spofaplast®. Vaše nohy budú ako v bavlnke a odreniny na detských kolienkach a lakťoch zase budú chránené rozprávkovými postavičkami.

A navyše môžete vyhrať víkendový wellness pobyt pre 2 osoby v hoteli Permon, lekárničku Spofaplast® alebo funny skákaciu loptu.

Stačí si zakúpiť akékoľvek dve balenia náplastí Spofaplast®, po nákupe si uschovať doklad a registrovať sa do 30. 6. 2018 na stránke www.3m.sk/spofaplast_sutaz.