Budú otvorené záhradníctva i galantérie

Marika Koscelníková | 28. Mar 2020
otvorenie prevádzok počas pandémie

Krízový štáb dovolí otvoriť ďalšie prevádzky za prísnych hygienických opatrení.

Nielen potraviny, ale aj ďalšie predajne môžu byť po novom otvorené. Dôležité však je, aby svoj hygienický štandard všetky otvorené prevádzky zvýšili! 

Opatrenie je namierené na menšie prevádzky a nie na obchodné centrá! V obchodných domoch môžu byť otvorené len prevádzky potravín, drogérie a lekárne.

Prevádzky musia dodržať tieto opatrenia:

  • Vstup do prevádzky len s rúškom
  • Pri vstupe do predajne musí byť k dispozícii dezinfekcia rúk alebo (aj) jednorázové rukavice
  • Dodržiavať minimálne dvojmetrové rozostupy

Prevádzka musí zabezpečiť, aby počet nakupujúcich neprekročil jedného človeka na 25 metrov štvorcových. Je na zodpovednosti prevádzkovateľov, aby dbali na dodržiavanie hygienických opatrení a je v ich právomoci nevpustiť do predajne človeka, ktorý nerešpektuje usmernenie hlavného hygienika.  

Prevádzky, ktoré po hygienických splnení opatrení môžu byť otvorené:

  • očné optiky, galantérie, lízingové spoločnosti, služby STK a emisnej kontroly, servis výpočtovej a telekomunikačnej techniky, služby advokátov a notárov, elektroinštalačné služby, farby laky, zberné dvory, predajne a servis bicyklov, predajne záhradníctva a záhradnej techniky, stavebniny, kľúčové služby

Ako konštatoval minister zdravotníctva, Marek Krajčí, pokiaľ prevádzky nebudú rešpektovať nariadené hygienické opatrenia a ľudia sa nebudú správať disciplinovane, dôjde k ich opätovnému zatvoreniu. 

Zdroj: TB zo zasadnutia Krízového štábu

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: