Zažite kurz bezpečnej jazdy!

Zažite kurz bezpečnej jazdy!
4.5.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Poukážky na tréning bezpečnej jazdy alebo rodinné auto FORD na celý víkend aj s plnou nádržou, môže byť Vaše!

Ford v spolupráci s Centrom bezpečnej jazdy organizuje už druhý ročník úspešnej akcie Jazdím Ford Pre Život – kurz predchádzania a zvládania krízových situácií na ceste.

Mamičky by mali vedieť jazdiť bezpečne

Tento rok aj s podtitulom „Dieťa na palube“ a so zameraním na šoférujúce mamičky. Bezpečná jazda za volantom si vyžaduje plnú koncentráciu, pričom práve ony sa musia počas šoférovania sústrediť často na viac vecí ako bežný vodič.

Štatistiky za rok 2017 uvádzajú až 989 dopravných nehôd, pri ktorých bolo účastníkom dieťa do 15 rokov. Znížiť tieto nelichotivé údaje si Jazdím Ford pre život v roku 2018 kladie ako hlavný cieľ.

Tréning bezpečnej jazdy

Podobne ako v minulom ročníku, ktorý cielil na bezpečnosť mladých ľudí vo veku 18 až 25 rokov, účastníčky absolvujú celodenný program, ktorý mohol vzniknúť aj vďaka podpore partnerov a bude pozostávať z:

  • praktických úloh zvládania nástrah šmykľavej vozovky (Centrum bezpečnej jazdy)
  • výkladu a nácviku poskytnutia prvej pomoci, zameranie na deti (Slovenský červený kríž)
  • merania zraku (Neovízia)
  • poradenstva na tému detských autosedačiek (Candies)
  • pitný režim (Gemerka)

ford

Štatistiky z roku 2017 v porovnaní s rokom 2016** zobrazujú pokles dopravných nehôd v najrizikovejšej skupine vodičov (dĺžka vodičskej praxe 0-5 rokov) z 2497 na 2339, počet  usmrtených v danej kategórii sa znížil zo 63 na 51.

„Štatistiky nie sú tak detailné, aby sme exaktne vyhodnotili, aké percento zlepšenia nastalo vďaka projektu Jazdím Ford pre život. Som však presvedčený, že e
projekt má zmysl a tešíme sa, že pokračuje aj tento rok. Mamičky sú za volantom pravdepodobne zodpovednejšie ako mladí vodiči, no sú vystavované veľkému stresu a rozptyľovaniu, keď vezú dieťa“, povedal Milan Troška, vedúci oddelenia bezpečnosti cestnej premávky (BECEP) Ministerstva dopravy a výstavby SR.

FORD pre život podporila Miriam Kalisová

Tento rok sa projektu účastní a verejne ho podporuje moderátorka Miriam Kalisová, ktorá je sama milujúcou mamičkou a zároveň aktívnou šoférkou: „Som veľmi rada, že si kurz bezpečnej jazdy môžem vyskúšať aj ja. Projekt hodnotím ako veľmi užitočný pre maminy – šoférky. S Fordom preto spoločne obdarujeme viac ako 100 ďalších mamičiek. Zameriame sa tiež na šírenie osvety v oblasti bezpečnosti mamičiek s deťmi v aute“.

Registrácia prebieha do 10. mája na stránke www.jazdimfordprezivot.sk.

Hlavným partnerom súťaže je MAMA a ja.

Vyhrajte rodinné auto FORD na celý víkend aj s plnou nádržou

Chcete sa naučiť jazdiť bezpečne? 15 poukážok na tréning bezpečnej jazdy, alebo rodinné auto FORD na celý víkend, môžu byť Vaše!

Ako na to?

Zaregistruj sa na stránke www.jazdimfordprezivot.sk a zaškrtni políčko, že si členkou nášho KLUBU.

Ak v ňom ešte nie si, pridaj sa k nám TU:

Fotogaléria