Autosedačky Britax Römer opäť zažiarili: SWINGFIX i – SIZE sa stala celkovým víťazom testu

Autosedačky Britax Römer opäť zažiarili: SWINGFIX i – SIZE sa stala celkovým víťazom testu
20.6.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Sedačka SWINGFIX i-SIZE značky BRITAX RÖMER sa v máji stala absolútnym víťazom prestížneho testovania, ktoré pravidelne organizuje najväčšia automobilová asociácia v Európe ADAC v spolupráci s nemeckou spotrebiteľskou organizáciou Stiftung Warentest. Ocenenie získala predovšetkým za dizajn a bezpečnosť.

Aj ďalšie autosedačky tejto značky boli úspešné. DUALFIX i- SIZE sa umiestnila hneď za SWINGFIX i-SIZE, BABY-SAFE2 i-SIZE a TRIFIX2 i-SIZE získali prvé miesta vo svojich kategóriách. V tohtoročnom testovaní bolo hodnotených 23 detských autosedačiek od 14 rôznych značiek.

Kvalitné autosedačky BRITAX

Autosedačka SWINGFIX i-SIZE má prvenstvo v kategórii sedačiek s výškou do 105 centimetrov spĺňajúcich novú bezpečnostnú normu i-SIZE. Porotu si získala jednoduchou obsluhou, pohodlím pre dieťa a maximálnou bezpečnosťou.

„Pri inštalácii tohto modelu je takmer nemožné urobiť chybu. Používa sa veľmi intuitívne, čo sa porotcom páčilo. Sedačky Britax Römer už tradične získali body tiež za bezpečnú konštrukciu, ktorá je vyvíjaná, konštruovaná, testovaná a následne aj vyrobená priamo v nemeckom sídle firmy,“ uviedol konateľ spoločnosti Baby Direct, ktorá je výhradným distribútorom značky pre Českú republiku, Lukáš Fiala. Okrem víťazstva v testoch ADAC spĺňa táto autosedačka aj požiadavky švédskeho plus testu.

Bezpečnosť dieťaťa je na prvom mieste

Medzi autosedačkami, ktoré sa dajú otáčať o 360 stupňov, bola zo všetkých najlepšie hodnotená Britax Römer DUALFIX i-SIZE. Tento model vo svojej kategórii porazil autosedačky Maxi-Cosi Axissfix Air a Cybex Sirona S i-Size.

„U tejto autosedačky okrem bezpečnosti kladieme dôraz tiež na to, aby prirodzene splynula s interiérom vozidla a príjemne sa do neho opticky začlenila, vysvetlil Fiala.

Ďalšími prednosťami, ktoré porotcovia u autosedačky vyzdvihli, boli jej bezpečnosť pri čelnom a bočnom náraze, stabilita, jednoduchá inštalácia do vozidla, manuál, ktorý je ľahký na pochopenie, a možnosť zväčšenia priestoru pre nohy dieťaťa (v prípade jazdy v protismere). Autosedačka podľa nich obsahuje veľmi málo chemikálií a jej poťah sa dá ľahko zložiť a vyčistiť.

Medzi ďalšie výhody nesporne patrí jednoduché usádzanie a vyberanie dieťaťa zo sedačky a šesť ergonomických polôh pre maximálne pohodlie dieťaťa.

Prvotriedna ochrana vášho dieťaťa v aute

TRIFIX 2 I-SIZE, ktorá získala najlepšie hodnotenie v kategórii od 15 mesiacov do 4 rokov, ponúka najbezpečnejší spôsob pútania sedačky a dieťaťa, prvotriednu bočnú ochranu a pohodlie pre spánok. BABY-SAFE2 i-SIZE získala za bezpečnosť známku 1.5, vďaka čomu sa vo svojej kategórii umiestnila tiež na prvom mieste.

Stiftung Warentest patrí medzi najviac etablované spotrebiteľské organizácie v Nemecku. Spoločne s automobilovou asociáciou ADAC robí testy najnovších detských autosedačiek dvakrát ročne. Porotcovia počas testu sedačiek hodnotia ako sedačka obstojí pri náraze, ako sa dobre ovláda, a posudzujú aj jej ergonómiu.

Fotogaléria