ZÁZRAK! 25-ročná žena porodila bábätko z rovnako starého embrya!

Mgr. Zuzana Paprskárová | 21. december 2017
umelé oplodnenie, embryo, staré embryo, neplodnosť, in vitro

Mýtus o "prežívaní" embryí bol vyvrátený! Malá Emma sa rodičom Tine a Benjaminovi narodila z embrya zmrazeného 24 rokov! V súčasnosti je to najstaršie embryo, z ktorého sa narodilo zdravé bábätko.

Diagnóza: Neplodnosť

Tina a Benjamin sa snažili o dieťatko niekoľko rokov. "Môj manžel trpí cystickou fibrózou, pri tejto diagnóze je tehotenstvo nepravdepodobné," priznáva Tina.

Obaja sa snažili so situáciou zmieriť a rozhodli sa dieťatko si adoptovať. Ich cesta viedla nečakaným smerom, od klasickej adopcie až po adopciu embrya.

Tina podstúpila množstvo vyšetrení, či je vhodná kandidátka na donosenie vloženého embrya. Po niekoľkomesačných testoch nadišiel ten vytúžený okamih- mohli si ísť s manželom vybrať embryo!

Procedúra bola ohromujúca, spomína Tina. "Dostali sme na výber celú databázu embryí. Ku každému embryu boli základné genetické informácie o biologických rodičoch. Vybrať z toho množstva naše budúce dieťa bolo šialené!"

Po dohode s manželom Benjaminom vybrali embryo, kde bola najväčšia pravdepodobnosť, že genetické informácie o biologických rodičoch sa budú zhodovať s Tinou a Benjaminom. Najviac prihliadali na svoju výšku, hmotnosť, farebný typ.

Jedným slovom: ZÁZRAK!

Až počas zákroku prezradil lekár manželom vek embrya. Neuveriteľné! Bolo iba o jeden rok mladšie ako budúca mamička Tina!

Zdravé dievčatko Emma  sa narodilo 25.11.2017, pre doktorov aj rodičov je to doslova zázrak!

"Túžili sme iba po zdravom dieťatku, nešlo nám o dosiahnutie žiadneho rekordu a prvenstva. Akokoľvek "stará" je naša maličká, ďakujeme za ňu Bohu a milujeme ju!" zverila sa Tina na záver.

Zdroj: cafemom.com

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: