Vyhrajte lístky do kina na unikátnu rozprávku Údolie lampášikov!

Vyhrajte lístky do kina na unikátnu rozprávku Údolie lampášikov!

7.4.2022

Príbeh deťom ukáže, že aj dospelí môžu mať tendenciu k sebectvu a nesprávnemu konaniu. Dôležité je, ktorý prístup napokon zvíťazí a pre čo sa v živote vo finále rozhodneme. Jedinečná kanadská animovaná rozprávka pre celé rodiny, Údolie lampášikov, prichádza do kín 14. apríla.

Výchova k empatii k starším ľuďom

Aj pochopenie staršej generácie, starých rodičov a ich kamarátov a známych, prináša rozprávka Údolie lampášikov. Hlavnou hrdinkou je babička Ollistene, ktorá vyrába papierové lampášiky pre celú dedinku v údolí tak, ako ju to kedysi naučil jej starý otec. Vzhľadom na jej vek je to jediná vec, ktorou sa ešte cíti byť užitočná. Dcéra však Ollistene presviedča, aby začala tomuto dedičnému remeslu vyúčať aj jej vnuka Portera. Babička sa ale obáva, že ak by ho zasvätila do výroby slávnostných lampášikov, stala by sa už úplne zbytočnou a neužitočnou. Rozhodne sa preto vyskúšať, či tajomstvo Kamennej brány, ktorá so sebou nesie starodávnu legendu, je skutočné. Mohlo by sa totiž stať jej jedinečnou šancou, ktorá jej užitočnosť pre spoločnosť predĺži.

Keď Ollistene zistí, že starodávna legenda je pravdivá a podarí sa jej končiaci sa rok vrátiť na jeho začiatok, stane sa jej aj využívanie tohto tajomstva tradíciou, tak, ako každoročná slávnostná výroba lampášov. Na základe jej rozhodnutia je však aj celé údolie nútené prežívať jeden a ten istý rok stále odznova a Ollistene cíti, že sa už musí rozhodnúť pre správnu vec. Prijme zmenu alebo sa ostane sebecky držať toho, čo chce len ona sama, a to i za cenu životov ľudí v jej okolí?

Skvelý slovenský dabing

V slovenskom znení sa predstavia Daniel Fischer, Kamila Magálová, Alexander Bárta či Henrieta Mičkovicová v réžii producenta a režiséra Rudolfa Biermanna.

“Ja milujem kreslené filmy,” povedala Kamila Magálová, ktorá dabuje babičku Ollistene, “Ešte aj v tomto mojom veku, takže s dabovaním rozprávok nemám vôbec problém, naopak, niekedy ma to viac poteší ako dabovať nejakú herečku. Milujem krásne rozprávky a aj v Údolí lampášikov som mala šťastie na krásnu rozprávku.”

údolie lampášikov

Jej dcéru nadabovala herečka Henrieta Mičkovicová, ktorú v dabingu často počuť nie je. Podľa vlastných slov si svoje dabingové príležitosti vyberá najmä podľa deja a príbehu, ktorý ju v prípade Údolia lampášikov zaujal. Dabovanie rozprávky ju potešilo zrejme o to viac, že jej manželovi požičal hlas jej životný partner Alexander Bárta.

Udolie lampášikov prichádza do kín už 14. apríla v distribúcii spoločnosti GarfieldFilm.

Pozrite si trailer rozprávky

Vyhrajte lístky do kina!

Až traja z vás majú možnosť vyhrať lístky na túto jedinečnú rozprávku. Stačí, ak správne odpoviete na otázku, odpoveď na ktorú nájdete v traileri:

Preteky akých zvieratiek sú súčasťou rozprávkového príbehu?

SÚŤAŽ UKONČENÁ! BLAHOŽELÁME.

Miriam B. Považská Bystrica, Simona A. Nitra, Henrieta O. Bratislava