Vyhrajte lístky do kina na rozprávku, ktorá získala Českého leva! Myši patria do neba si získajú divákov každého veku

Vyhrajte lístky do kina na rozprávku, ktorá získala Českého leva! Myši patria do neba si získajú divákov každého veku

15.3.2022

Myši patria do neba

Myška Šupito rada všetkých presviedča, že je najodvážnejšou myškou na celom svete a vôbec ničoho sa nebojí. Opak je však pravdou, v skutočnosti je vystrašená zo všetkého, čo sa okolo nej mihne. Jej veľkým prianím je byť rovnako statočná ako jej ocko. Ten dokázal riskovať vlastný život a postaviť sa desivému lišiakovi, ktorý bol postrachom celého lesa. Boj síce nevyhral, v spoločenstve myší sa ale stal obdivovaným hrdinom.

Myši patria do neba

Šupito chce všetkým dokázať, že odvaha je dedičná. Snaží sa zopakovať jeho legendárny kúsok - vytrhnúť pár chlpov z líšieho kožucha. Jej cieľom sa stane spiaci mladý lišiak Bielobruško. Napokon všetko naberie iný priebeh, ako si malá myška predstavovala. Mladý lišiak sa nečakane zobudí a naháňačka sa skončí nešťastne pre oboch - Šupito aj Bielobruško sa dostanú do zvieracieho neba. Pri snahe vyhnúť sa vstupnej očiste v nebeských kúpeľoch na seba myška a lišiak opäť natrafia a vďaka spoločnej nevôli voči kúpaniu sa sú prinútení pokračovať na ďalšej ceste spolu.

Putujú po nebeských atrakciách, všakovakých zákutiach, zažívajú najrôznejšie dobrodružstvá a nečakané stretnutia a navzájom sa spoznávajú. Šupito je na Bielobruško najprv poriadne nahnevaná, ale postupne si uvedomuje, že je iný ako ostatné tak veľmi nenávidené líšky. Na ceste nebom musia zdolať spoločné nástrahy, splniť rozličné úlohy a prekonať prekážky. Vznikne medzi nimi nečakané priateľstvo a na konci putovania ich čaká veľké prekvapenie.

Pozrite si trailer k rozprávke Myši patria do neba

Rozprávka Myši patria do neba získala iba pred pár dňami ocenenie Český lev za najlepší animovaný film. V slovenskom znení budete v roli myšky Šupito počuť Zuzku Šebovú, v roli lišiaka Bielobruška budú diváci počuť Danka Fischera. Rozprávka Myši patria do neba prichádza do kín už 17. marca.

Súťažná otázka

3 z vás môžu vyhrať 2 lístky do kina a nálepky s filmovými postavičkami. Stačí, ak správne odpoviete na otázku:

Prečo sa spolužiaci myške Šupito v triede smiali?

Odpoveď nájdete v traileri.

SÚŤAŽ UKONČENÁ! BLAHOŽELÁME.

Katarína M. Lipová pri Nových Zámkoch, Lenka G. Bystré, Zuzana J. Pezinok.