• Cytoster v 15.týždni

    , Autor: Simi232

    Dobrý deň,
    Chcem sa spýtať, či je v poriadku, ak gynekológ spraví cytoster v 15.tyzdni tehotenstva. Nepredstavuje to žiadne riziko? Ster realizovaný preto lebo teraz gynekológ zistil že som ho mala pred cca 2rokmi.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, áno, je to v poriadku. Ak má pacientka poslednú preventívnu prehliadku realizovanú pred viac ako rokom a otehotnie, čaká sa do ukončeného 14. týždňa tehotenstva, kedy sa dajú cytostery z krčka maternice realizovať. Na tehotenstvo to nemá žiadny vplyv. Nemusíte sa obávať.