• Užívanie Zinnat + Dalacin

    , Autor: Daraaaa

    Dobrý deň, som tehotná, mala som 3 dni vodnaty vytok, bola som v piatok rano u gyn, plodova voda by to vraj nemala byt, tak mi predpisala Dalacin v 2% (az vecer keď som si chcela krém zaviesť, som sa dočítala, že to je antibiotikum), následne som bola u obvodnej kvôli dvojtýždnovej nádche a už som mala chytené priedušky, dr. mi predpísala Zinnat 500 mg. Tie som začala užívat hneď. Teraz neviem, či mám užívať obidvoje lieky, alebo stačí Zinnat. Dalacin som si teda ešte nedala, lebo sa bojím. Zinnat som už začala užívať. Ďakujem za radu.

    Dobrý deň, nemá zmysel užívať oboje antibiotiká. Dalacin krém je lokálne antibiotikum, ak už užívate Zinnat v tabletkovej forme, ktorý pôsobí celkovo, nemá zmysel užívať Dalacin. Do pošvy si aplikujte vaginálne probiotiká. Nepoznám však žiadne bližšie informácie ohľadom tehotenstva, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.