• Bolesti v okolí pupka

    , Autor: vebi

    Dobrý deň som v 38tt a uz asi 2 dni ma boli v okoli pupka. Väčšinou keď stojím tak ma to ťahá. Mala som piercing ale sa mi pred 5 rokmi roztrhol takže tam mam jazvu. Na jednej strane ked si chytím tak mam take trosku vydute a pri dotyku to boli. Na poradnu idem v stredu. Preto by som sa chcela opytat ci mi neviete poradit alebo mam ist k doktorovi skor. Ďakujem

    Dobrý deň, ste v týždni tehotenstva, kedy môže byť maternica už dráždivá a môže dôjsť k tvrdnutiu bruška. Rovnako tak môžete pociťovať napínajúce sa svaly brušnej steny. Spomínané vydutie bude pravdepodobne hlavička alebo chrbátik plodu. Odsledujte si to. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, stačí navštíviť poradňu podľa plánu. Pri pravidelných bolestiach, odtoku plodovej vody alebo krvácaní navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.