• Hnačka v tehotenstve

    , Autor: 7lucia77

    Dobry deň, som v 12tt a poslednú dobu ma trápi riedka stolica pri rannej potrebe, nechodim veľa krát za deň ale trápi ma to už dlhšie na poradňu idem až o 4 týždne. V čom by mohol byť problem?

    Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. V tehotenstve vplyvom hlavne hormonálnych zmien dochádza k viacerým zmenám. Ak sa nejedná o opakované hnačky, ale iba o redšiu stolicu a ťažkosti nastali počas tehotenstva, môže to byť spôsobené tým. Rovnako tak, ak došlo k úprave stravy, aj to môže mať vplyv. Príčiny však nemusia súvisieť s tehotenstvom. Takto sa Vám bližšie neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára.